Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az elmúlt napokban vettem egy...

Az elmúlt napokban vettem egy Gigabyte GTX 970 4GB DDR5 GV-N970TTOC-4GD kártyát és nagyon zúg. Szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés

Nektek volt már ilyen problémátok ezzel a kártyával?

A zúgás csak akkor jelentkezik, amikor egy komolyabb gépigényű játékot indítok be (pl. GTA V) és kénytelen a kártya is nagyobb üzemben dolgozni. Ez akár még egy laikus számára is könnyen felismerhető, mert annyira rendellenesen hangos. Szerintetek mi lehet?



2016. aug. 2. 01:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mivel még nagyon új a kártya nincsenek teljesen bejáratva a csapágyak (vagy rosszak)tehát itt nincs mit tenni csak kicsit várni míg jobban bejáratódnak a ventik.A másik indok hogy nagyon magasan vannak a ventik fordulatszáma próbáld meg lejjeb venni (mondjuk az MSI Afterburnerrel)a ventik fordulatszámát.Ha ezek után se múlna el megnézetném egy szakemberrel mivel sok oka lehet csak ezek a leggyakoribbak
2016. aug. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az első mondja.

Nézd meg MSI Afterburnerben, hogy milyen hőmérsékleten dolgozik a kártya (terhelésnél) és hogy hány %-on dolgoznak a ventik.

Esetleg az is baj lehet, hogy nem megfelelő a gépház. Ha nincs elől ventillátor rajta ami beszívja a "hideg" levegőt és nincs hátul ami kifújja a meleget, akkor azért is lehet hangos, főleg ha rajta van a gépház oldala és csak melegszik bent a levegő és az egyre melegebb levegővel próbálja lehűteni.

2016. aug. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem.

Az oldalát levettem már régen.

2016. aug. 2. 03:46
 4/17 anonim ***** válasza:
a gtx 900 szériánál elég gyakori a coil whine
2016. aug. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

GTA 5 alatt full grafikai beállítások mellett 70°C volt.

1550 RPM-en pörgött.

Nem tudom, hogy fontos-e, de egy rotoros a kártya, azonban a dobozán rajta van, hogy Twin Turbo.

2016. aug. 2. 13:21
 6/17 A kérdező kommentje:

A legújabb fejlemény:

Megpróbáltam a Far Cry 4-et beindítani, de újraindult magától az egész gép a töltőképernyő ideje alatt. Teljesen olyan volt, mintha lefulladt volna, akárcsak egy autó.

2016. aug. 4. 00:34
 7/17 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy a tápegység miatt van a kártya erős zúgása. Egy 550W-os volt benne, de kicseréltem egy 600W-osra. Teljesen elmúlt a rendellenes zúgás.

Viszont sajnos a másik probléma megmaradt, ismét újraindult a gép magától, csak most a GTA V közben. Nem tudom mitől lehet.

2016. aug. 4. 16:46
 8/17 anonim ***** válasza:

A gép újraindulását okozhatja a hulladék tápegység (egyébként elég egy minőségi 450W-os).

A kártya meg azért lehet hangos, mert a mókuskerekeset vetted ami referencia hűtést használ. A 70 fok normális, de nyilván felmegy a venti, ami miatt hangos. A referencia kártyának nem az igazi a hűtése, így egy gagyi gépházban nyilván hangos.


Milyen tápegység?

2016. aug. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mint írtam a 600W-os táppal elmúlt a zúgás, akár órákig is lehet játszani vele.

A táp Zalman ZM600-TX (600W).

2016. aug. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mint írtam a 600W-os táppal elmúlt a zúgás, akár órákig is lehet játszani vele.

A táp Zalman ZM600-TX (600W).

2016. aug. 4. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!