Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az elmúlt napokban vettem egy...

Az elmúlt napokban vettem egy Gigabyte GTX 970 4GB DDR5 GV-N970TTOC-4GD kártyát és nagyon zúg. Szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés

Nektek volt már ilyen problémátok ezzel a kártyával?

A zúgás csak akkor jelentkezik, amikor egy komolyabb gépigényű játékot indítok be (pl. GTA V) és kénytelen a kártya is nagyobb üzemben dolgozni. Ez akár még egy laikus számára is könnyen felismerhető, mert annyira rendellenesen hangos. Szerintetek mi lehet?



2016. aug. 2. 01:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Bocsi az előbbiért.
2016. aug. 4. 22:08
 12/17 A kérdező kommentje:
Harmadszor is újraindult. Kb. 2 hét telt el eddig mind a 3 újraindulása óta. Nem tudom mi lehet...
2016. aug. 25. 15:19
 13/17 A kérdező kommentje:

A biztonság kedvéért itt a gépem:


Processzor: Intel Core i5 4460

Videokártya: GIGABYTE GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit PCI-E (GV-N970TTOC-4GD)

RAM: Kingston KVR16N11S8/4 (4GB) x2

Alaplap: Gigabyte H81M-S2PV (SOCKET 0)

Táp: Zalman ZM600-TX (600W)

HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX

Ház: Spire SP1071B Maneo 1071

Azt hiszem ennyi (ha fontos monitor: LG LED 22M35 60 Hz, 1080p)

2016. aug. 25. 15:28
 14/17 anonim ***** válasza:
A tápegység nem valami jó. Ha valamilyen jó havernak van egy minőségi tápegysége kipróbálhatnád azzal, mert simán lehet az is a hiba.
2016. aug. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én is a tápegységre gondolok, hogy az a hiba csak ez ellen pedig az szól, hogy a dobozára/tájékoztatójára az van írva, hogy SLI READY. Nem nagyon értek hozzá, de amennyire tudom ez 2 videokártya árammal való ellátását jelenti 1 gépben, tehát gondolom ez viszonylag komolyabb tápra hajaz. Még ennek ellenére is a táp lehet a hiba?
2016. aug. 27. 16:56
 16/17 anonim ***** válasza:

Gondolom azért írták rá, hogy SLI Ready, mert 2db 6+2 Pines VGA tápcsatlakozója van, ettől függetlenül még a minősége elég gyér és lehet, hogy főleg terhelés esetén nem igazán adja stabilan a feszültséget az alkatrészeknek.

Egy minőségi 400-450W-os táp elég lenne, ami olyan árban van mint a te "600W"-osod. Pl. Egy XFX 450 PRO

2016. aug. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat, viszont azóta már kiderítettem, hogy mégis mi a hiba, mert azóta is rendszeresen újraindul a gép.

Nos, a lényeg az, hogy jóra gondoltatok, tényleg a tápegység okozza. Viszont azt nem gondoltam, hogy egyikőtök sem ismer olyan programokat, mint pl. az OCCT. Ezzel egy az egyben kiderült a probléma, konkrétan +3,3V helyett csak 2,03V van, pedig ez az érték csak legfeljebb század helyiérték pontosságban térhetne el. A +5V helyett 3,4V körüli értékem van, a +12V-nál 3,26V, a -12V-nál pedig -6,96V. Most látom, hogy másolom ki az értékeket, hogy a +5V VCCH sem jó, ott 2,84V van. Szóval, ha ismert volna valamelyikőtök hasonló/ezt a programot, akkor szívesen vettem volna, ha megírta volna anno, mert így több hónapja szenvedek vele. Ha nem ismeritek akkor viszont én is hasznos programokkal, információkkal tudok szolgálni számotokra.

Konzekvencia pedig az, hogy viszem vissza a tápot a boltba, ahol vettem, és jól lehülyézem őket, ahogy annyira nem képesek, hogy a videokártya mellé (mert ugye párban vettem a tápot és a GPU-t) egy olyan tápot adjanak, ami rendesen tud működni vele. Sajnos manapság az ember már nem bízhat meg olyan "szakértőkben" sem, akiket magánál sokkalta okosabbnak vél. Csak magunkra támaszkodhatunk, ha pedig nem konyítasz hozzá, akkor elvesztél...

2016. okt. 28. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!