Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pc Táppal kapcsolatban lenne...

ZOTYADEEJAY kérdése:

Pc Táppal kapcsolatban lenne egy nagy kérdésem. Mióta vettem egy új i 5 2400 processzort a gép random lefagy, (Régi cpu val is ami ezidáig szépen ment) van hogy pl órák elteltével. Tápegység hiba okozhatja a jelenséget?

Figyelt kérdés
Okozhatja ezt egy cooler master 600w os táp? Aida szerinti értékek: +12v: 13.108V 3.3v: 3.663v,5v: 4.980v cpu mag: 1. 056v. Ezek normális értékek vagy minél előbb cseréljem a tápot? Minden más komponens tüzetesen meg lett vizsgálva hdd k ramok stb.

2016. aug. 10. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld másik táppal is, de lehet, videokártyával is gond van, ha van benne.

Meg nézz bele a tápba, van e benne púpos kondi.

Multiméterrel mérj feszültséget, terhelés alatt, az a legbiztosabb.

2016. aug. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13v 12v ágon? gg cm
2016. aug. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Nehogy elkezdj multimeterrel feszt mertni! Nem kene a tapintotuvel mellenyulni es rovidre zarni dolgokat...

Nem attol a par tized volttol fog lefagyni a gep. Eloszor egy ujratelepitessel probalkozz

2016. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok,a tápegységet újraelkóztam a kimenetein,és műszeresen is megmértem a feteket a pfc áramkört,egyik fet fura mert visszafelé is zár,a gépben integrált vga van ami az i 5 2400 ban van de így sem jutottam előbbre.
2016. aug. 10. 09:19
 5/8 A kérdező kommentje:

Az első ez volt,púpos elkó,nincs viszont a pfc áramkörben van kettő félzárlatos fet,de még működik a táp...

Viszont cserélni fogom,mert ez így veszélyes játék...

Ami viszont furi hogy külső vga val stabilnak tűnt,aztán egyszercsak azzal is kiakadt a hdd led jelző és csak a durva lekapcsolás segített..

2016. aug. 10. 09:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell másik táp.
2016. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A feteket kiforrasztottad, vagy ott merted ahol vannak. Utobbi,esetben minden vackot belemertel ami hozza volt kotve. Ketlem hogy a tappal lenne problema. Inkabb alaplapod nem kompatibilis a procival mert pl bios frissites kene hozza. Esetleg nem tamogatja a memoriat amid van. Egy memtestet futtas le!
2016. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Memtest megvolt,kiforrasztva természetesen,de nem az lesz a nyűgje,bios frissítés megvolt.S-Ata kábelt cseréltem nem kiabálom el de most stabilnak tűnik a táp okés...Viszont azért mert félzárlatos a pfc felöli fet ezért mindenképpen csere lesz valami fsp re ami 5 kg os..Sejthető hogy az bírni fogja később is ha vga t teszek be komolyabbat.
2016. aug. 10. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!