Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri még Sandy (vagy Ivy)...

Megéri még Sandy (vagy Ivy) Bridge CPU-t venni?

Figyelt kérdés

Sandy i3-at vennék játékra, később cserélném Ivy i5-re.

Csak van néhány gondom az LGA 1155-tel kapcsolatban:

1. Nehéz hozzá kapni alaplapot. LeC-nél bontatlanul csak H61 van, B75 csak hátlappal. Vagy nem számít? Mit adnának még egy bontatlan alaplaphoz? A kézikönyvet megtalálnám a gyártó honlapján is?

2. Ezekhez az alaplapokhoz Bios frissítés kell, hogy befogadják az Ivy procikat? Ha igen, hogyan lehet ezt megcsinálni? Felismeri az alaplap a procit, és még a Biosban tudom frissíteni pendriveról magát a Biost? Vagy akár Windowst is telepíthetek, és onnan is frissíthetem a Biost?

3. Bizonyos újabb technológiák hiánya. Gondolok itt a SATA3-ra, USB 3.0-ra, PCI-e 3.0-ra, illetve a DDR3 1600 MHz-re. Ezek mennyire számítanak. Nem szeretnék ennyi minden miatt Z77 alaplapot venni, mert akkor már nem éri meg 1155-re építkezni.

Vagy olcsóbban jönnék ki Haswell i3-mal? 1150-re olcsóbbak az alaplapok, és eléggé felszereltek a H81-esek is.

RAM-ból valószínűleg 2x4 GB-ot használnék. VGA-t később vennék hozzá, CPU-tól függően, hogy ne legyen nagy bottleneck.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 12. 10:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy Haswellig mindent használtan vennék.

Mennyire érné meg a Skylake? Abból is próbálnék használtat, de az árakat elnézve max Pentiumot tudnék belőle venni, amit fejleszteni csak sokkal később tudnék. Így jobban járnék akár egy Sandy i3-mal is?

Melyik lehet a legjobb?

1. Használt Sandy i3, amit Ivy i5-re bővítenék.

2. Használt Haswell i3, amit i5-re bővítenék.

3. Új vagy használt Skylake Celeron/Pentium, amit (már valószínűleg csak Kaby Lake) i3/i5-re bővítenék.

Vagy a Sandy i3 már túl gyenge, kell ott az i5?

2016. aug. 12. 10:57
 2/11 Lord Hidan ***** válasza:

Én ugyan ebben a helyzetben vagyok. Egy i3-3220at szereztem be 14k-ért lapot meg 1 hete nem találok hozzá.

Most találtam egy b75öset amihez minden megvan 12k-ért remélem össze jön. Vettem egy lapot előtte de 2 napig bírta.

Vannak h67-es és b75ös lapok néha olcsón azokkal jól lehet járni. Amit én néztem pl van rajta pci-e 3.0 is de az se baj ha csak 2.0 lenne, usb-ből is van rajta 3.0 bár engem ez megint csak pont nem érdekel. Az 1600mhz-et meg elég sok h61-es lap is támogatja.


Igazából jó 1155re építeni használtan mert relatív olcsó bele egy i7-2600 is. De egy jó lapot ki kell fogni hozzá

2016. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igaz, nem írtam teljesen jól az 1600 MHz-et. Az Intel weboldalán a Sandy procikhoz 1333 MHz-est ír támogatottnak, hiába támogatja az alaplap az 1600-ast is.

Így nem is működne 1600-on, vagy be kell állítani valamit (pl. feszültséget)?

Vagy ajánlottabb 1333-ast venni? A fejlesztés miatt inkább 1600-ast vennék. Vagy be lehet állítani, hogy 1333-on működjön?

2016. aug. 12. 11:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha az alaplap támogatja akkor annyin fog futni a ram.(1600) Csak annyit kell tenned, hogy a biosban aktiválod az XMP profilt. A mostani procim 2133mhz-ig támogadja a ramokat, jelenleg 3200-on futnak gond nélkül.
2016. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez az XMP profil minden alaplap biosában beállítható?

Továbbá hogyan működik a Bios update, hogy Ivy procit is befogadjon az alaplap?

2016. aug. 12. 12:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen ezek már támogatják az XMP-t.

A frissítés semmi extra, leszeded a gyártó honlapjáról a legfrissebb BIOS-t és telepíted. Legtöbbször már UEFI-ből vagy akár Windowsból is frissítheted a gyártó által biztosított programmal.

2016. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De ha az alaplap alapból nem támogatja az Ivy procikat, csak Bios frissítéssel, akkor ha teleteszem a procit, hogyan ismeri fel?

Vagy egyszerűen felismeri, de a használathoz frissítenem kell a Biost? Pendriveról is engedi frissíteni, akár a Biosból?

2016. aug. 12. 18:05
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt az UEFI dolgot nem ismerem. Már ez van néhány éve a Bios helyett? A jelenlegi alaplapomon csak Bios van.
2016. aug. 12. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen már mindenhol UEFI-t használnak, de nem lesz vele gondod. A legtöbb alaplapot 3 féleképpen frissítheted.

1, Közvetlenül internetről az UEFI-ből 2, Pendrive-ra letöltöd és úgy(van, hogy HDD-ről is ki tudod választani és nem kell pendrive) 3, Windowsból a gyártó által biztosított program megcsinálja helyetted.


Nem tudom mi történne, gondolom frissíteni biztos tudnád a lapot akkor is ha nem ismeri fel a procid.

Viszont azt írtad, hogy először Sandy-t vennél és úgy cserélnéd.

Egyszerűen felteszed akkor a legfrissebb bios-t (ami akkor is ajánlott ha nem cseréled le Ivy-re) és az akkor is jó lesz a CPU-t cserélsz.

2016. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gábor_79 ***** válasza:
Biost frissíteni csak processzorral lehet. Csak a Bios verzióval kompatibilis CPU-val lehet megcsinálni. Arra, az időre kell egy régebbi.
2016. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!