Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire való ez a funkció?

Mire való ez a funkció?

Figyelt kérdés

Gigabyte B85M HD3 alaplapomban van egy olyan funkció 100% load enabled/disabled


Ez azt jelenti, hogyha be van kapcsolva, akkor a 4 processzormag sosem érheti el a 100%-os terhelést. Meg is néztem, egy videó renderelése alatt mindegyik mag 94-99%-on dolgozott, de 100%-on sosem.


Ez mire jó?


Nekem az jutott eszembe, hogy amikor a gép fagyás közeli (de szépen megmondom) állapotba kerül, akkor a maradék magonként 1-6%-ot "feloldja", hogy ne fagyjon ki a rendszer, és úgy ahogy, de kezelhető legyen.


2016. aug. 15. 19:15
 1/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ne égjen le a lap. Nem tudom.
2016. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan tevékenységet folytatsz ami folyamatosan erősen igénybe veszi a processzort akkor ez hasznos. Ahogy az első tippelt, arra jó, hogy ne terheld túl a procit. Nem csak a leégés ellen, egyszerű elhasználódás ellen is véd.

Viszont ha nincs ilyen használat akkor ne legyen bekapcsolva mert minimális teljesítménycsökkenéssel jár

2016. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hogyhogy ne terheljem túl a procit?


Meg hogyhogy elhasználódás ellen? Mármint egy proci kibír 20 évet, most így kibír 10 évet az nem oszt nem szoroz. Kellő hűtés mellett, pedig nem éghet le.

2016. aug. 15. 23:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy élsz 80 éves korodig, vagy 40hez közel feldobod a talpad
2016. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Az az 1% annyit számít?
2016. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodom.
2016. aug. 16. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan maximális a terhelés akkor igen. Nem azt mondom, hogy megduplázza az élettartamát a procinak ez a funkció, de azért valamennyit javít
2016. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!