Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges hogy meghalt vagy...

Lehetséges hogy meghalt vagy zárlatos lett az alaplapom?

Figyelt kérdés
Mikor csereltem ki a processzorom lehet bekapcsolva maradt a táp es hozzaert az alaplap alja a gephazhoz amiota megprobaltam kicserelni azota bekapcsolo gombra nem reagal, ha ket tusket csavarhuzoval osszezarom arra sem reagal, de az alaplap kap áramot. Mindent lehuztam rola nehogy elkúrja a videokartyam vagy a tobbi cuccot.

2016. aug. 18. 09:24
 1/10 MGéza ***** válasza:
Valószínűleg igen, vidd szervízbe. Alapszabály, legközelebb tartsd be: semmilyen elektromos alkatrészt nem szerelünk úgy, hogy aktív áramellátást kap! Márpedig a gép bekapcsoló gombbal történő kikapcsolása nem jelenti ezt, mivel az alap áramkörök ilyenkor még készenléti felültséget kapnak. Leközelebb így csináld: tápkapcsoló le, hálózati kábel ki, alaplapi csatlakozók is le.
2016. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért én arra is kíváncsi lennék, hogy milyen lapba tettél milyen procit. Bár ha nem támogatott proci lenne benne akkor is el kéne indulnia minimum biosig.


Az alaplap alja nem tud hozzáérni semmihez, ha a távtartók ott vannak, hiszen ezért vannak ott. Mindenesetre vidd el szervizbe.

2016. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Drága a szervíz vagy jobban járok egy másik alaplappal?
2016. aug. 18. 12:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak 2db távtartó volt ott mert nincs több. És hát ja.
2016. aug. 18. 13:28
 5/10 A kérdező kommentje:
De amugy asus p5kpl-am alaplapba raktam q9400 procit egy core 2 duo e6420helyett
2016. aug. 18. 13:29
 6/10 MGéza ***** válasza:
Szervizben kérj egy hibafeltárást, nem tudni mi ment tönkre. Utána eldöntheted, de egy ilyen lapot venni olcsóbb, mint javíttatni.
2016. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Írd le a géped adatait. Milyen lap, milyen cpu stb.


Aztán megtudjuk mondani mi éri meg. Távtartót meg annyit kell használni, amennyi a lapnak kell.

2016. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja látom bocsi. Szóval azt ne szervizeltesd. Nem éri meg. Egy hibafeltárást kérhetsz, ahogy már írták. Így megtudod mi ment tönkre. De nagy eséllyel a proci is...
2016. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A proci nem ment tönkre kipróbáltam másik alaplapban, igaz olyan alaplap volt ami nem támogatta de elindult a biosig.
2016. aug. 18. 20:26
 10/10 MGéza ***** válasza:
Akkor esélyes hogy "csak" a lapot kukázhatod, valószínűleg olcsóbb helyette másikat venni hardveraprón, mint javíttatni. Olyan 4-5 ezer költséged lesz, de ezúttal szerezz be távtartókat is és használd is. Ja! És power totál off, mielőtt szerelsz!
2016. aug. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!