Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memóriabővítés? (Dell Inspiron...

Bazita kérdése:

Memóriabővítés? (Dell Inspiron n5010)

Figyelt kérdés

A laptopom gyengélkedik az utóbbi időben:

- csatlakoztatva van rá egy monitor, bővített megosztásban jelenik meg a kép

- szinte mindig fut a gépen egy adatbázis kezelő program (postrgreSQL), amit kb. állandóan használok.


Emiatt szokott előfordulni elég gyakran, hogy lassabban hajt végre a gép dolgokat, sokszor jelenik meg egy programnál, hogy "nem válaszol", előfordul, hogy az adatbázis kezelő le is áll.


Emellett grafikai hibák is meg szoktak jelenni, ha pl. a programon belül egy felugró ablakot becsukok, ott marad a helye, de csak az ablak kerete, egyébként valami mással van kitöltve.


Tudom, kicsit zavarosan írtam le, a gép is az :)


Memória bővítésen gondolkodtam, jelenleg 4 gigás kingston van benne, csináltam képet a mostani teljesítményről:


[link]


Úgy olvastam, hogy a fizikai memória 25%-ának szabadnak kéne lennie, itt ez meg is van, de amikor aktívabban dolgozik az adatbáz. kezelő, vagyis van bevitel és az adatokkal dolgozok, akkor van, hogy ez lemegy 300-400 környékére, ami most 720.


Mit javasoltok, hogyan lehetne ezt orvosolni?



2016. aug. 19. 13:38
 1/3 Kofri válasza:
Bővítsd 4 gb rammal. Az a gond hogy megeszi a laptop a rammot és lefagy.
2016. aug. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2016. aug. 20. 11:12
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha esetleg ezt még olvasod 1,-es:

Tettem bele 8 gigás memóriát, most már 12 van összesen, de változatlan a helyzet, mert a BIOSnak lefoglalt memória most már 9, és maradt ugyanúgy 3, amiből én tudok gazdálkodni.


Ezt hogy tudom változtatni?

2016. aug. 26. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!