Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amikor bekapcsolom a gépet...

Amikor bekapcsolom a gépet csak egy pillanatra villan fel az alaplap jele aztán semmi kép de hang van és a led is világít a monitoron. Ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés

Utána olvastam és az jött ki hogy tápot vagy videókártyát kéne cserélni. Ezeket megtettem reggel és délután tökéletesen működött a gép aztán amikor este bekapcsoltam volna ugyan ezt csinálta. A gép hátulja ráz, az alaplapi hangákrtyába bármi bedugva beszűrődik a gép zaja. A konfigom:

ASRock FM2A58-DG3+ alaplap

Videókártya: GTX 950

Processzor: athlon x4 860k

Táp: Corsair vengeance 500w

Ram 8gb

Az alaplap, processzor és a ram 2 évesek a táp és a videókártya viszont még új.

Teljesen tanácstalan vagyok mit kéne tenni :/


2016. aug. 19. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a gép hátulja ráz, akkor zárlatos a géped, nem kéne bekapcsolgatni.

Jó eséllyel nem raktad be beszereléskor a gépházhoz adott műanyag távtartó alátéteket, aztán most a fém csavar érintkezik valahol/valahogy egy áram alatt lévő résszel.


Szedd ki a gépházból a gépet alaplapostól, rakd fel 2 fadarabra (amit picit bélelsz, vékony szövet stb) és nézd meg úgy.

2016. aug. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de hova kell műanyag távtartó?
2016. aug. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De akkor azt miért csinálja hogy nincs semmi kép? egy pillanatra felvillan az alaplap jele bekapcsolás után aztán semmi. Ez tegnap megoldódott de azóta nem jó. Így gyakorlatilag semmihez nem tudok kezdeni, mert a munkámat is azon a gépen végzem. Ha szervízbe bevinnem megtudnák oldani? Eddig elég gagyi hkc tápom volt és sokan írták hogy az a baj de az új táp nagyon jó minőségű...
2016. aug. 20. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:

minden gépházhoz adnak műanyag alátéteket, amiket "elvileg" mindenki berak az alaplap és az azt rögzítő csavar közé.

[link]

A piros színű.

2016. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha ez a zárlatosság probléma megoldódna akkor a gép is jó lenne?
2016. aug. 20. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utóbbi 4 évben egyikhez sem kaptam, még sincs zárlat. Elég szomorú is lenne. A dugót kéne megfordítani a konnektorban. Valószínűleg a földeléssel van gond. És igen, könnyen lehet a tápban a hiba. Találkoztam olyannal is hogy az alaplap alatt bent maradt egy felesleges távtartó csavar és az ért az alaplap hátuljához. Amikor az alaplap megmozdult zárlatot okozott. A furatok az alaplapon nem okozhatják. Az kizárható. Régen, sok éve volt ilyen, azóta ezt megoldották. Ma már az a földelése az alaplapnak. Ha ott lenne a baj, el sem indúlna és jelezné hogy hiba van.
2016. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!