Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cicereg/zizeg a videokártyám....

Cicereg/zizeg a videokártyám. Ez normális?

Figyelt kérdés

3 hete vettem egy msi gtx 1060 gaming x-et, azóta csak mostanában tudtam tesztelni, mert nem voltam otthon. A lényeg h terhelés alatt elkezd ciceregni/zizegni. Nem a ventilátorral van a baj az biztos, mert ha azokat kikapcsolom akkor is van ez a hang. Még a tápot is kivettem a házból, hogy biztos legyek benne.


Ami még gyanús lehet az az alaplap, bár nem tudom... msi b150m bazooka


i5 6400



2016. aug. 27. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Alapjáraton, terhelés nélkül is ilyen hangot ad ki? Akkor én visszaküldeném gariba...
2016. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem, csak magas terhelésnél. pl: witcher 3-nál 99% load van állandóan, akkor kezd el ciceregni
2016. aug. 27. 15:32
 3/14 A kérdező kommentje:
Vagyis 33%nál még elég halk. 70% már hallható.
2016. aug. 27. 15:42
 4/14 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=hSl8_YTURaw


na pontosan ilyen hangot add ki...

Visszavigyem szerintetek?:S

2016. aug. 27. 16:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy kicserélik, mindenesetre ha nagyon zavar, küld vissza, hátha...
2016. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar annyira hang, inkább az, ha jövőre eladnám akkor max piaci ár alatt tudnám csak eladni :/
2016. aug. 27. 16:15
 7/14 anonim ***** válasza:

XFX R9 280X-em is ezt csinálta, normál áron tudtam eladni, ráadásul flickeringelt is.


De egyébként más körülmények közt lehet hogy nem csinálná ezt, volt más kártyám is ami ilyen hangot adott, a vevő viszont nem panaszkodott rá, nála nem jelentkezett.

2016. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Végül is aki fejhallgatóval/fülhallgatóval játszik és zárt háza van, az nem fogja meghallani.
2016. aug. 27. 16:40
 9/14 MGéza ***** válasza:
Ezzel a hibajelenséggel nem cserélik, ez normálisnak számít.
2016. aug. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Ha még aktuális, illetve valakinek hasonló problémája van:

Nekem is egy msi gtx 1060 gaming x videókártyám van és ugyanilyen zizegő hangot adott ki.

Kisebb gépigényű játéknál tapasztaltam hogy ha leveszem a max fps-t 60-ra akkor megszűnik a hang.

Valószínűleg a nagyon magas terhelés miatt zizeg és mivel folyamatosan oc módban van az msi gaming app. Így, ha nem szükséges akkor is maxon pörög a kártya mert a lehető legnagyobb fps számot próbálja kicsikarni magából.

UI.: Ez személyes észrevétel, ha nem így van javítsatok ki.

2017. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!