Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Belső vagy külső hangkártya?

Belső vagy külső hangkártya?

Figyelt kérdés

Milyen hangkártyát érdemes venni? Külsőt vagy belsőt? Úgy hallottam hogy a belső hangkártya felveszi a gép zajait? Igaz e?

Illetve 25 ezer Ft körül tudnátok ajánlani 1-2 kártyát?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. aug. 29. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ekkora baromságot. PCIe csatis kártyát vegyél, azzal jobban jársz.
2016. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben köszi, én is csodálkoztam amikor olvastam hogy felveszi a belső zajokat
2016. aug. 30. 00:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a zaj amit az alaplapi hancsipp át vesz, ma már elhanyagolható, bár létező. Viszont, mivel az alaplapi mérete korlátozott, kevés a hely, ez a minőség rovására megy. Sosem fog úgy szólni mint egy dedikált. Persze ez nem fog átjönni egy Tescós fülesen, vagy egy NoName gagyi házimozi rendszeren, sem ha MP3-at hallgatsz. De ha kicsit is vajfülű vagy és komoly audiorendszered van, akkor hallani. Nem a zajt, a minőséget. A Creativ THX minősítésű és az Asus jobb kártyái mind felülmúlják bármelyik alaplapit. Kivétel pl. az ASUS Strix Soar Gaming. Na azt kerüld el. A Realtek ALC1150 alaplapi viszont kivételesen jó. Simán el lehet vele éldegélni.
2016. aug. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, a vajfülű az vájtfülű akart lenni, csak a mobil kijavította. :))))
2016. aug. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy AKG K240 MKII-es fejhallgatóm, elhiheted, hogy nem azért szeretnék új hangkártyát, mert tescos fülesem van. :)
2016. aug. 31. 12:55
 6/8 A kérdező kommentje:
És ez még nem is olyan nagy cucc, de azért azt hallani hogy az integrált hangkártya nem elég semmire. Egyébként az asus strix soar kártyát miért nem érdemes megvenni?
2016. aug. 31. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert ha felhangosítod, van egy elég kellemetlen alapzaja. Valami visszacsatolási probléma lehet. Nem csak nálam fordult elő.
2016. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Soha nem használtam egyik gépemnél sem az alaplapit még kipróbálásra sem pedig elsőre mindnek komoly és szép volt a körítése.

Mindig a legalsó slotba dugom be a hangkártyát, jelen esetben egy PCI és így nem vesz fel interferenciás zajokat a processzortól és annak a puffereitől. A külső usb hangkártyákról nincs túl jó véleményem mert nem elég stabil a működésük. Én csak villanygitárhoz használok ilyet és sokszor kifagy a hang menet közben.

2017. dec. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!