Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha lecserélem a videó kártyán...

Ha lecserélem a videó kártyán a hűtőpasztát akkor elveszítem a garanciát?

Figyelt kérdés
Gigabyte GTX 660, még van 1 év gari rajta.

2016. szept. 1. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van a hűtőrögzítő csavarokon (legalábbis az egyiken) matrica és azt megsérted, elvileg ugrik a garid.


Ha kombifogóval a csavart ki tudod tekerni úgy hogy oldalt fogod meg és nem sérted meg, akkor nem.

2016. szept. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha meglátszik a csavaron, hogy hozzá lett piszkálva, akkor ugrik a gari?
2016. szept. 1. 00:47
 3/8 A kérdező kommentje:
2016. szept. 1. 00:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta matrica, akkor szedd le.
2016. szept. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hypno ***** válasza:

Egy videokártyát a garanciaidőn belül egészen biztosan nem kell újra pasztázni.


Nekem legalábbis még soha nem kellett egyik videokártyámat sem. A hűtőbordát kiporolni azt igen, de pasztázni soha.

2016. szept. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jobb minőségűt tudnék rárakni (ezüst cooler master paszta). Gyárilag mindig a fehéret rakják rá. Akárhányszor szedtem szét procit vagy régi VGA-t mindig légbuborékokat láttam, illetve törni lehetett a pasztát ami rajta volt.

De ha elvész a garancia emiatt akkor nem piszkálom.

2016. szept. 1. 19:16
 7/8 BajkoBali válasza:
Ha a csavar-ra van nyomva a matrica/cimke és azt felszeded akkor tudni fogják, hogy azt azt biztosan azért tetted hogy szétszedhesd rajta hütőt rajta.Én egyébként nemrégiben vásároltam egy gtx 460 at lassan 6 éves kártya kinézetre tiszta újnak látszott,hamar ki is derült,hogy halott a kártya a szervizbe csak annyit mondtak egy cimke fel van rajta tépve szóval szétszedve volt,nem is érdemes vele foglalkozni. Azt mondták amilyen gyorsan csak lehet küldjem vissza az eladónak (szerencsére vissza vette :D).
2016. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A csavaron van egy kör alaku ragsztó piros cimke.Olyan mint egy stop tábla . Amit egy sniccerrel el lehet távolitani ha szép lassan alárakod a sniccert és huzod a csavaron végig ugy hogy a matrica ne sérüljön. Én nem egyszer megoldottam már aztán ha leszedted lerakod félre és ha kész vagy visszarakod még rá is fog ragadni de ha nem akkor egy kis pillanat ragasztóval odaragasztod és ennyi. megodlhato csak oda kell figyelni rá. ja igen és pont ugyan arra a csavarra ragzd vissza . Elötte fotozd le hogy melyiken volt.
2020. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!