Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sound Blaster Z hangkártya...

Sound Blaster Z hangkártya mellé tényleg élvezhetetlen lenne egy Sennheiser Momentum (m2)?

Figyelt kérdés
Havernál zsebes lejátszóról, hordozhatón hallgattam vele olyan fél órát, iszonyat jól szólt kényelmes is és tetszik is imádtam. De prohardveren vagy valami hasonlón olvastam hogy alacsony ohmos fülesek meg fejhallgatók nem szeretik az erősítős hangkártyákat, ez igaz? Tényleg élvezhetetlen lenne? A hangkártyámat nem fogom lecserélni és játékok miatt kell, nem hiszem el hogy ne lehessen megoldani otthoni hallgatásra is a Momentumot gépről, hangkártyával. :(

2016. szept. 1. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszed, próbáld ki. Egész más impedanciával működik egy MP3 lejátszó, mint a hangkártya.
2016. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De ha már pont erről a kártyáról van szó, én is kérdeznék. Milyen alaplapon és OP rendszeren használod? Csak mert nekem azzal van gondom.
2016. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1-es, én azt nem hiszem el, hogy a Momentumot senki se használja otthon gépről. Ezzel nem segítettél.
2016. szept. 3. 13:27
 4/6 anonim ***** válasza:

" nem hiszem el hogy ne lehessen megoldani otthoni hallgatásra is a Momentumot gépről, hangkártyával"

Pontosabban ezt írtad. Én meg leírtam hogy miért nem lesz jó. Vannak sokszorosába kerülő hangkártyák, azoknál lehet szabályozni a fülhallgató kimenetet.

2016. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az impedenciáról én is olvastam, akkor is meg ma délelőtt, de köszönöm ez már segítő hozzáállás. Erősítőt több helyen is ajánlották kimondottan hangkártya és füles közé, de nekem kevésbé tűnik ésszerűnek. A 'Fiio E10K'-t néztem, ezt 0.5 kimeneti Ohm-osnak mondják, ahogy gyártó oldalán is 16-150Ω van támogatott fül/fejhallgatóknál. Árban nem lenne vészes (bár a Momentum eleve húzósabb beruházás) de ez még beleférne. Azt viszont nem tudom, hogy nem ütné-e egymást a kettő, elvégre ha a hangkártyában is van erősítő, azt külső erősítőre vezetni, szóval ez nem torzítana ugyanúgy? Komolyabb oldalakat néztem (head-fi.org, whathifi.com), és ottaniak vetették fel. Magára az alaplapi audio kimenetre meg azért nem akarom, mert még a mostani fülesemmel is ég és föld a különbség, nagyon vacak lapos minőségben jön arról, ráadásul játszani is szoktam és rengeteg játék kihasználja meg épít a Sound Blaster tudására. :/
2016. szept. 3. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nagy Sound Blaster rajongó vagyok, régóta. Optikai kimenet erősítőre és abba egy füles? Nekem Sennheiser HD 415 van, az jól szól vele. Mármint a kártyával. De már nem kapható, nem mai darab. És az új alaplapban nem működik amúgy sem a kártyám.
2016. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!