Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy külső adathordozót...

Ha egy külső adathordozót (fényképezőgép, kamera, pendrive, mp3 lejátszó, külső vinyó, e-book olvasó) teljesen letakarítunk, formázunk, úgy hogy semmilyen gyári fájl vagy mappa sem marad rajta, utána használható lesz?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze.


Hát mikor formázol egy SD kártyát akkor is ez történik vele, mindent lepucol róla aztán lehet használni ismét.

2016. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor mire kellenek azok a gyári fájlok meg mappák?

Főleg olyan eszközök gyári memóriájában vannak, amiket nem csak adat tárolásra használunk, hanem van egyéb használati funkciójuk is: e-book reader,fényképező, mp3 játszó?

2016. szept. 1. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ez ennél összetettebb, míg pl külső vinyót, pendriveot és mp3 lejátszót leformázol akkor ugye teljesen letisztítja a fájlokat, addig pl egy kamera vagy e-book olvasó esetében néhány eszköz ott tartja az os-hez szükséges fájlokat, de ez egy külön partíción van tehát nem férsz hozzá közvetlenül, ha bütykölsz vele össze-vissza akkor már tönkreteheted és ez esetben újra kell flashelni. Minden adathordozó eszköz hogy megfelelően működjön szüksége van néhány fájlra (ezek .valami nevű mappában vannak ezért nem látod) de emiatt nem kell aggódnod az eszköz csatlakoztatásakor automatikusan átmásolódnak.
2016. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval bármit formázhatok, mert ami szükséges az úgyis rajta marad, még ha én nem is látom (legfeljebb valami speckó progival látható)?


Amúgy


Köszi

2016. szept. 1. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:

készülékenként és adathordozónként eltérő lehet, hogy mekkora gond a törlés/formázás. általában célszerű minden ilyen törlést és különösen a formázást abban az eszközben végezni, amivelhasználni fogod, mert akkor biztos, hogy a számára szükséges dolgokat nem fogja törölni és a számára megfelelő formátumra fogja formázni.


mp3 lejátszókról, digitális diktafonokról és ebook olvasókról nem tudok nyilatkozni (főleg mert ezekből rengeteg fele megoldás létezhet). fényképezőgépek és videokamerák általában nem tárolnak semmilyen működésükhöz szükséges dolgot a kártyákon, csak egy mappa struktúrát alakítanak ki és az általuk ismert könyvtár szerkezetbe teszik a képeket, videókat. ha ezt a mappa struktúrát törlöd, ők általában újra létrehozzák, mikor a kártyát beteszed. viszont, ha az általuk létrehozott mappákból kiveszed a képeket/videókat és rajtahagyod a kártyán, csak máshova teszed fizikailag, vagy átnevezed őket a kamera által adott fájlnévről, akkor jó eséllyel a kamera többé nem fog róla tudomást venni, nem látja és nem tudja megjeleníteni és törölni sem (csak az egész kártya formázásával).


többnyire a média lejátszásra alkalmas tv, DVD, hifi, digitális képkeret és egyéb eszközök is ezekben a szabvány mappákban látják csak a kamera által létrehozott fájlnevű képeket és videókat, így ha kiveszed a szabványos mappa struktúrából, vagy átnevezed őket, akkor előfordulhat, hogy más eszköz sem fogja látni őket. előfordulhat persze az is, hogy egyes eszközökbe komolyabb fájlkezelő képességű szoftvert tesznek és akkor nem ragaszkodik ehhez a primitív rendszerhez, amit a fényképezőgépek és kamerák használnak, de erre nincs garancia, hogy minden készülékkel működni fog.


nagyon alapvető dolog, de nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy mielőtt bármit törölsz valahonnan, mindenképpen győződj meg róla, hogy már nincs rá szükséged, illetve hogy minden számora fontos dologról készítettél már magadnak biztonsági másolatot. ha igazán fontos dolgokról van szó, akkor érdemes lehetőleg két-három külön háttértárra is biztonsági mentést csinálni, mert bármi meghibásodhat...

2016. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ha át is nevezem és/vagy áthelyezem, de egy másik eszközre (nem az adott készüléken belül), hanem pl. külső v. belső adattárolóra (vinyó, pendrive, kártya) és azt csatlakoztatom valamilyen lejátszó, megjelenítő készülékhez, akkor annak fel kell ismerni és le kell játszania - már ha ismeri és kezeli az adott fájl típust, ugye?
2016. szept. 2. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 ha kezeli, akkor igen.


A formázás az pedig attól függ hogy van e OS vagy nem. Ha úgy érted, hogy nem a beépített funkciót használod gyári adatok vissza állítására, hanem külön gépről, akkor lehet hogy meghibásodik, feltéve hogy van rajta OS.

A pendrive, SD kártya, némely mp3 lejátszó ilyet nem tartalmaz.

2017. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!