Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem ma egy új processzort,...

Vettem ma egy új processzort, de elfelejtettem hozzá venni pasztát. Ha kb egy hétig így üzemel paszta nélkül lehet valami baja a processzornak? Egyébként egy i5 6500-rol van szó.

Figyelt kérdés

2016. szept. 2. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne használd így egy percig sem ! Ennyi.
2016. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
gyakran ki és bekapcsolhat a gép és hát nem is tesz sok jót neki
2016. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors válaszokat! Akkor beszerzek egy pasztát a lehető legyorsabban.
2016. szept. 2. 16:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes így használni, de azért nem kell feleslegesen túllihegni sem a témát. Anno ugyanígy jártam, gondoltam ha már megvettem legalább megnézem, hogy beröffen-e, aztán a következő bő fél évben valahogy elfelejtődött a paszta vásárlás, egyetlen újraindulásom nem volt, utána még ~3 évig volt nálam a proci, mindenféle hiba nélkül(és megjegyzem egy fx6100 ról beszélünk, gyári hűtővel - mielőtt jönne a kérdés, azért nem volt paszta a gyári hűtőn mert lyukaskezű vagyok, elejtettem, ráesett a szőnyegre, összeszedett mindenféle kis szöszt, gondoltam jobban járok ha leszedem az egészet és "majd holnap" szerzek pasztát rá).
2016. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Újonnan veted? (boltból?) A gyári hűtőt használod?
2016. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen újonnan vettem és igen a gyári hűtést fogom használni még, ha hangosis lesz :/ Sajnos nem fért már a keretbe egy profibb hűtőberendezés hozzá.
2016. szept. 2. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Azon van gyárilag paszta.
2016. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az új gyári hőtő előre van pasztázva, de amúgy szerintem is lehet használni akár paszta nélkül is a hűtőt csak picit rosszabb hatékonysággal. Én is csináltam már ilyet ideiglenesen és nem történt semmi csak alapon lett +5C terhelve meg +10C a pasztás megoldáshoz képest. A használata ettől függetlenül ajánlott vagyis nem ellenzem a pasztát, de tényleg nem kell túlozni sem a dolgokat (ha a hűtő teljesítmény nagyon ki lenne centizve, akkor természetesen már nagyon fontos).
2016. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Basszus akkor az a 3 szürke csík a hűtön a paszta? Nem is vettem ezt eddig figyelembe! Nagyon szépen köszönöm, h szólt az utolsó két hozzászóló! :)
2016. szept. 2. 18:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért a későbbiekben én cserélném a gyári hűtőt.


Pl erre:


[link]


Nekem is ez van ugyanezen a procin, és 50 fok felé nem megy Aktív terhelés mellett.

2016. szept. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!