Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új videokártyát,1...

Vettem egy új videokártyát,1 hétig jó volt, most meg már nem működik, van rá garancia, visszaküldjem emiatt?

Figyelt kérdés

RX 480-as videokártyát vettem, 1 hétig jó volt, vitt minden játékot elég jól, egyszer csak megakadt a kép, meg a hang a játékban, később már be se indult, bekapcsoltam később a gépet, nem adott semmi jelet Displayport kábellel, de bedugtam később HDMI kábellel, ezzel adott képet, de nagy csíkokat jelenített meg a monitoron, meg később be se tudtam jelentkezni, mert bejött a kék színű Windows error

Esetleg amiatt ment tönkre, mert túlmelegedett? Mikor néztem a szenzorral, akkor 84 fok magasságra is felment, de a ventilátor kihasználtságát akkor is csak 60%-osnak mutatta, volt hely is a ventilátornak, a megfelelő légellátáshoz.



2016. aug. 31. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van rá garancia :) vidd vissza és megoldják.


A 84 fok meg rengeteg, főleg, ha nem is csináltál vele semmi komolyát. Kvázi megfőtt a VGA

2016. aug. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mikor megvettem, írták is hogy melegszik nagyon, de ezelőtt 400w-os táppal használtam, minimumba 500w-ost kér, az esetleg lehetett probléma neki, nem tudod? Meg ahoz molex átalakítót használtam 2x4 pinest 1x sata 6 pines-re

Már ma vettem egy 480w-os tápot, de még mindig hibásan működik, régi videokártyám visszadugtam a gépbe, azzal semmi baj nincs, fut rendesen

2016. aug. 31. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Meghalt gondolom.

Ha referenciás hűtésűt vettél azon nem csoda a 84 fok, mivel minden teszten annyit mértek, amikor terhelve volt.


De szerintem nem a hőmérséklet miatt halt meg, csak gyári hibásat kaphattál gondolom.

De 6pin tápot rádugtad remélem a videokártyára.

2016. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Édes Istenem...


Biztos valami hulladék tápod volt, most vettél egy másik hulladékot. Ha tudod, vidd vissza és kérd vissza pénzed és rendelj egy minőségi tápot.


XFX TS 430 - 12ezer körül van.


Ennél jobb nem kell neked (rosszabbat meg ne vegyél semmiképp).

Ha nem tudod felfogni, hogy nem a ráírt watt számít (sőt legtöbb esetben nagyon megtévesztő), akkor felejtsd el, amit írtam...

2016. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De amit most vettem, az olyan, hogy a tápból jön ki a 6 pines csatlakozó, és igen, referencia modell

Régebbi táppal volt, hogy leállt a gép hogy be se lehetett kapcsolni, akkor kitisztítottam teljesen a tápot, tele volt porral, utána működött megint, akkor gyors megnéztem, hogy elindul-e, aztán közbe néztem, hogy nem volt rajta a 6 pines csatlakozó, de gyors ki is kapcsoltam utána

2016. aug. 31. 16:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert múltkor azt mondták egyik boltban, hogy a molex-es átalakító árt a tápnak, megy egyéb alkatrészeknek, azért vettem ilyen tápot
2016. aug. 31. 16:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze mikor nem volt bedugva, bedugtam, és működött még utána sokáig, nem ezzel volt a baj
2016. aug. 31. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!