Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a számítógépem...

Mi lehet a baja a számítógépemnek?! Bővebben lent

Figyelt kérdés

Mi lehet a baja a számítógépemnek?!

Nem egy új gépről beszélünk, ezek vannak benne:

Processzor: Intel(R)Celeron(R) E3200 2x2,4Ghz

VGA: ATI Radeon HD 4550 (1GB)

RAM: 4GB DDRII

Alaplap: AsRock FSB 1600 vagy másnéven: AsRock GS31M-S

HDD: Samsung SP 1654N (160GB/7200RPM/8M/PATA)


Nos, amikor bekapcsolom a gépet, bejön minden, majd lefagy kb. 10 perc után, majd ezután már csak újra és újraindul, vagy be sem jön a képernyő.

Ezután elkezdtem fogdosni a videokártyát, és éreztem, hogy a passzív hűtésű videokártyám nagyon forró, nem tudta leadni a hűtést. Újrapasztáztattam, összedugtam, most már nem melegszik túl a kártya, vagyis eléggé meleg, de nem forró, látszólag jónak kell lennie, de a számítógép azóta is ugyanezt csinálja..

Egyébként ha kiveszem a videokártyát, akkor be kellene normálisan jönnie a képnek, ugye? Csakmert úgy csíkozódva jött be a kép..

Az alaplap világít zölden, hogyha bekapcsolom..

RAM-okat már cserélgettem, az sem segít.. Processzorhűtő működik, de most szétszedtem, újrapasztáztatom, hátha segít..


Esetleg bármi tipp, hogy mi lehet a baja a gépemnek?

Sajnos nem tudok új számítógépet venni jelenleg!



2016. szept. 3. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet elfustolt a video cartyad de ez csak tipp amugy azt nem tudod hogy miket irt ki a geped a feladat kezeloben pl nagyon ette esetleg a ramot vagy a proci? Esetleg nem serult meg barmelyik csatlakozo? Esetleg probald meg az alaplapi video kartyat eletre kelteni ha van:)
2016. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ha a videokártya elfüstölt volna, alapból be sem jönne a kép, de ezt csak gondolom, nem?
2016. szept. 3. 16:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Aida 64 és stresszmentes. Figyeld a hőmérsékleteket. Esetleg a áramfelvételt
2016. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
UPDATE: Kivettem a VGA-t, gondoltam kipróbálom alaplapiról (integrált VGA-ról). Szépen el is indult, majd kb egy 5-10 perc után becsíkozódott a kép, majd ha újraindítottam már be sem jött a Windows..
2016. szept. 3. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Stresszmentes helyett stressztesztet akartam írni... Ramokat próbáld cserélgetni, egyiket kivenni stb
2016. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindent pakolj vissza ahogy volt és telepítsd a gépet újra. Bootold cd-ről vagy usb-ről. (Attól függ mid van..)
2016. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egyszerűen kizártnak tartom, hogy szoftver hiba legyen, de lehet, hogy megér egy próbát :)
2016. szept. 4. 10:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Már csak azért is, mert ugye amikor lefagy, utána már a windowst sem mindig tölti be...
2016. szept. 4. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!