Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső 3,5 HDD házhoz kaptam...

Külső 3,5 HDD házhoz kaptam kábeleket, milyen kábelek lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

Sok éve vett HDD házakhoz kábeleket kaptam, mik ezek és mire használhatóak?

Nem SATA semmiképpen, bár egyik különösen hasonlít rá.

[link]

[link]

[link]



2016. szept. 4. 11:12
 1/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ez nem eSata? Ez egy eSata kivezetés a házad hátuljára.
2016. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehetséges.

A másik kábel mi ami e mellett van?

2016. szept. 4. 11:23
 3/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Utánanéztem. A jobb oldali eSata.

[link]


A bal oldali valami sima SATA.

2016. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt van egy eSATA kábel illetve egy SATA-eSATA kivezető panel (ha az alaplapon nincs eSATA integrálva, akkor belső SATA csatlakozót ki lehet vezetni). Így a külső merevlemezed is úgy kapcsolódhat a géphez, mint ha belső lenne.

Nekem az alaplapomon van eSATA csatlakozó is, így anno olyan külső HDD házat vettem, ami támogatja az eSATA-t. Manapság az USB3 miatt már nincs akkora jelentősége az eSATA-nak szerintem.

2016. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pinkpancser ***** válasza:

Jók a képek, bár a csatlakozókat pont nem látni...

A kábel eSATA-nak tűnik, a másik meg egy hátlapi SATA kivezetésnek (ha eSATA lenne akkor táp is kéne rá).

2016. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk pont nem látszik, de sztem semmi értelme, hogy a hátlapon sima SATA legyen (no meg táp ahhoz is kell). A külső házaknál úgy van, hogy eSATA mellett be kell dugni konnektorba is (3,5") vagy USB-be (2,5") ahonnan a kraftot kapja. Mivel egy külső 3,5" HDD házról van szó így szinte biztos, hogy külső áramforrással működik (jó eséllyel konnektor) és eSATA csatlakozóval (is) lehet csatlakoztatni a gépre (és ha nem lenne a deszkán eSATA mellékeltek hozzá SATA-eSATA átalakítót). Legalábbis nekem így logikus.
2016. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!