Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AZ optikai meghajtóhoz szükség...

Humbák Sándor kérdése:

AZ optikai meghajtóhoz szükséges sata power illetve sata signal kábeleket minden alaplap tartalmazza?

Figyelt kérdés
Nem vagyok otthon ebbe de most rendeltünk gépet csak optikai meghajtó nélkül mert az van itthon csak most nézem h az optikai meghajtó hátulján sata power és sata signal kábelek kellenek és nemtudom h ezek megtalálhatóak e a választot alaplapon stb

2016. aug. 13. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alaplapokhoz általában mellékelnek 2 SATA kábelt.

De ha kész gépet vásárolsz (pl, netről rendelsz vagy a Tesco polcáról nézed ki), akkor az összeszereléskor csak azokat a kábeleket rakják bele, amikhez eszköz is van. Ha számítógépboltban rakatod össze a gépet, akkor persze az alaplaphoz tartozó összes (1) kimaradó kábelt megkapod. A SATA tápkábel pedig a számítógép tápja tartalmazza. Kettő biztosan van rajta. Az egyik már foglalt a merevlemez miatt.

A kérdésedből kiindulva a beszereléskor kérj segítséget olyantól, aki kicsit rutinosabb, mert előfordulhat, hogy a beszerelés után a számítógép BIOS-ában is át kell állítani néhány beállítást.

2016. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

akkor rendeljek külön külső optikai meghajtót?

vagy kábelt?

2016. aug. 13. 20:26
 3/5 A kérdező kommentje:
illetve most akkor van a tápon két tápkábel amiből 1 a hdd-é akkor a másik szabad és az az optikáé lesz... de akkor az a signal kábel? az sata3 kábel? vagy miaz?
2016. aug. 13. 20:42
 4/5 A kérdező kommentje:
[link] - egy ilyet tudok csatlakoztatni az adatlapomhoz és tudom használni a optikai meghajtót?
2016. aug. 13. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs hogy nem válaszoltam, de nem voltam gépközelben. Jól gondolod, a számítógép tápján még biztosan lesz még egy szabad SATA táp, ami áramot ad az optikai meghajtódnak. És egy SATA jelkábel kell csak, ami összeköti az alaplapot a meghajtóval. Nem írtad, honnan rendelted a gépet, de ha szaküzletben rakattad össze, akkor az alaplaphoz jár a SATA jelkábel, nem kell venned. Ha interneten rendelted vagy áruházi kész konfiguráció, akkor igen.
2016. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!