Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Forró a laptopom, mit tegyek?...

Hmarci97 kérdése:

Forró a laptopom, mit tegyek? Mi az üzemi hőmérséklet? Mekkora a megengedett, mikor ne használjam inkább tovább gépet?

Figyelt kérdés
Lenovo ideapad 100 ibd , vagy valami ilyesmi... Egy 8 hónapos gépről van szó. ramot akartam bele rakni, mondjuk közbe kiderült, hogy csak 1 slot van neki, így nem tudtam bővíteni. De ha már szétszedtem, akkor gondoltam kitisztítom, és újra pasztázom. Elötte sose néztem, így nem tudom milyen lehetett régen. De most arra lettem figyelmes, hogy mintha sokkal többet menne a hűtő, nagyobb fordulaton. aida-val megnéztem. Általában 40-50 fokos, de pl egy megterhelő játék vagy adobe program esetében felmegy simán 80-ra is. nem hiszem h ez egészséges neki. Mit tegyek? Pasztázzam újra megint? Amit beleraktam , leheth kicsit régi volt már, mert még egy másik géphez vettük, csak aztán mégse használtuk anno fel. De látszólag semmi baja nem volt. Szép lágy, kellemes volt az ezüsstcucc.. úgíh fogalmam sincs, h mi lehet...nincs kedvem tönkre tenni. Ötletek?

2016. szept. 4. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Lehet kapni laptop-hűtőt, javaslom hogy szerezz be egyet.
2016. szept. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BM-Striker ***** válasza:
100%
80-90 fok normális terhelés mellett egy notebook-nál.
2016. szept. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80 fok még nem gáz, egyébként ha túlmelegszik, úgyis leáll magától.
2016. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pinkpancser ***** válasza:
Ha pasztázás után kezdett melegedni, akkor valószínűleg túl sokat, vagy nagyon gagyit raktál rá.
2016. szept. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kosz a válaszokat!

Természetesen amugy mindig asztalon használom, igy a levegőnek remek útja van. A szobában is hideg van. Milyen laptophűtők léteznek? Olyan van aminek van külön akksija, s nem a gépre kell csatlakoztatni?

2016. szept. 5. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Kollégám múltkor olyat vett, ami ugyan usb,s de hubként is üzemel, szóval a hűtőn kapott 2 portot. Viszont mivel nem szoktad hurcibálni, egy usb-s töltőről is tudod hajtani
2016. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez igazan jó ötlet. Lehet hogy furán nézték most rám, de erre én tényleg nem gondoltam eddig, hogy egyszerűen csak egy USB-s töltőrol üzemeltetni. Ez nagy gondot okozott nekem eddig. Mert a gépemen mindössze 2 PORT van, es mindig használom őket szinte. Úgy köszi szépen a választ!!!!!
2017. jan. 3. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!