Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Laptopomban szeretném a...

Üdv! Laptopomban szeretném a processzort cserélni mert nem valami erős. De nem tudom hogy ehhez milyen lenne kompatibilis. Valaki segíteni tudna?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Az adatai ezek. Acer Aspire 5349-em van, 4 Gb rammal.

Valamelyik nap bemegyek egy laptopszervízbe, de előtte én is szeretnék magam "okosodni" hogy ne tudjanak annyira csőbe húzni, ezért kutatgatok és kérdezem meg itt.

Előre köszönöm :)



2016. szept. 6. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet benne processzort cserélni.
2016. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]

"Socket 370 támogatású chipsetek" azt jelentik akkor hogy ezekre lehetne kicserélni? pl az i8xx-esre is akár?

2016. szept. 6. 15:19
 3/10 BM-Striker ***** válasza:

#1


Lehet cserélni egy másik Socket G2-as tokozásúra

2016. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Az előzőnek : miért ne lehetne?


A probléma az hogy a 370-es foglalathoz nincsen jobb processzor. Ami azt illeti a jelenlegi processzorod a 370-es foglalattal a legerősebb szóval ennél jobb a te foglalatodra nem létezik.

De még ha létezne is és tegyük fel beleraknál egy 3ghz-eset akkor sem lenne sokkal gyorsabb mert gondolom a grafikai chip sem r9 széria XD. Hülyeség volt windows 10-et belerakni mert sok minden nagyon lassú lesz benne.. pl youtube-os videók akadozni fognak 720 vagy 1080p-n.

Ha merevlemezt használsz akkor cserélj ssd-re(klónozd vagy telepítsd újra a windows-ot) mert sokkal gyorsabb lesz tőle a laptopod.

Ha azért kell új proci mert játékokra kell akkor azt felejtsd el és térj át PC-re.Nekem i5-3550s proci/r9 280x gigabyte grafikus kártya és 8gb ram van és még minding futnak maximumon a legújabb játékok.

Remélem segítettem.

2016. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

4-es

Az előző alatt az 1. értem.

2016. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát a videókártya 2gb-os benne de többet nem tudok. Egyébként meg a win 10 kicsit se lassú nekem és 1080-ba szoktam nézni a youtubon és kanyar nélkül veszi.

És nem játékra kellett vna hanem egy tervezőprogram(archiCad 19) használatára ami így is megy, csak a 3D-s nézetnél kicsit mocorog már.

De köszönöm

2016. szept. 6. 15:41
 7/10 BM-Striker ***** válasza:

Ez HM65 chipet Socket G2 foglalattal, nem 370.


Everest baromságokat írt ki az újabb gépeken, legutolsó verziója 2010-ben jött ki. A te géped ennél újabb. AIDA64 van az Everest helyett.

2016. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

Jobb oldalt fent a Filter by socket: alatt klikkelj a Socket G2re, látni fogd, hogy milyen processzorokat támogat

A Sandy Bridge alapuaknak menniük kell

Többen írták, hogy az i5 2410m gond nélkül megy

2016. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

4-es vagyok.

észre sem vettem hogy Everest-et használ.

Az már tényleg elavult..

A g2-es foglalatra tényleg vannak jobb processzorok.

Keress egy jobbat a 8-as hozzászóló linkjén és próbáld meg beszerezni. Lehet, hogy találsz olcsón használtat is.

Még hozzátenném nem biztos, hogy fog is működni.

Nekem van két hasonló laptopom(az egyikben a grafikai chip gyengébb)és amikor átraktam a processzort a másikba a képernyő csak sötéten világított.A másikban tökéletesen működik. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az erősebb processzor nem biztos, hogy kompatibilis az alaplapoddal.


[link]

Na meg aztán nézd meg ezt a képet és ha nem is tudsz jól angolul a recommended hardware-nél a RAM sort olvasd végig. Legalább 4 magos processzor(vagy több) és 16GB RAM kell ahhoz hogy részletes modellekkel tudj dolgozni.

Nekem nincs meg ez a program de biztos van benne olyan lehetőség hogy csak vázlatosan dolgozz vele(kevesebb grafikával) mert szerintem az az a minimum hardware igény ezen a képen.

2016. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ;)
2016. szept. 11. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!