Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ma vettem egy laptopot, nem...

Ma vettem egy laptopot, nem volt rajta Windows. Tettem rá SP2-t, de a 250 GB-os Winchesterből csak 137-et lát. Mért? És hogyan tudom megcsinálni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy van még egy partíció, amit nem látsz, mert üres. Egy particionáló programmal nézd meg. Akár a Windows beépített particionálóját is használhatod, klikk a Sajátgépre jobb gombbal, majd válaszd a Kezelés menüpontot, majd a megjelenő ablakban bal oldalt a struktúrában keresd meg a tárolás/lemezkezelés részt.
2008. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló helyesen válaszolt, még azt hozzátenném hogy ne várj 250 gigabájtot.

Elmagyarázom miért.

8 bit = 1 Byte; 1024 Byte = 1 KB ; 1024 KB = MB ; 1024 MB = 1 GB de csak a fájlméreteknél és számítógép memória méretnél.


VISZONT


Adattároló méretnél és hálózati sebesség mérésekor 1 GB = 1000*1000*1000 byte.


Ha összeszámolod akkor a 250 GBs winya 233 gigányi fájlt fog neked eltárolni. Formatálás és rendszertelepítés után gyakran hívnak vissza emiatt az elveszett 17 giga miatt.

2008. okt. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdező egy nagyon-nagyon fontos információt mondott: CSAK 137 GB-nyi adatot lát. Márpedig ez a 137 ebben az esetben igen kritikus!!!!


Ugyanis ahhoz, hogy az operációs rendszer 137 GB felett is lássa a merevlemezt a 48-bit Logical Block Addressing [Q303013 probléma] támogatást be kell kapcsolni. Ezt Windows XP SP1-ig NEM végezte el a windows oprendszer. Emellett fontos, hogy a BIOS is támogassa ez. Ha a BIOS nem támogatja, akkor BIOS-frissítés szükséges (ha van olyan frissebb BIOS, amely támogatja, ha nincs, akkor az a számítógép nem fog tudni nagyobb merevlemezt kezelni.)


Mivel azt írtad, hogy SP2-t telepítettél, amely már tartalmazza ezt az opciót, így ez a probléma nem állhat fenn.

A megoldás:

1) Nem SP2-es Windowst telepítettél - frissítsd a Windowsod az utolsó szervizpackkal.

2) SP2-t telepítettél, de a merevlemez 137 GB feletti része nem érhető el - Ha előtte a lemezt már 137 GB-ra particionálta az oprendszer, akkor a már elérhető többi hely az nem particionált területként látszik. Start > Futtatás, majd diskmgmt.msc és enter. Erre bejön a lemezkezelő, ott láthatod, hogy van-e "szürke" terület a 250 GB-ból. Ha van, particionáld, és új partícióként látni fogod a lemez. (Csak óvatosan a lemezkezeléssel!)

3) Ha az oprendszer SP2, a lemezkezelőben nem látsz felesleges területet, akkor valószínűleg a BIOS-ban nincs engedélyezve a 48 bites LBA-támogatás - vagy a BIOS nem is ismeri. Be kell lépni a BIOS-ba és a merevlemeznél meg kell nézni, hogy AUTO-n van-e a Logical Block Addressing. Ha nem, állítsd AUTO-ra jó eséllyel megjavul tőle. Ha régi számítógép (az derült ki, hogy most vetted, de az nem, hogy új-e), akkor előfordulhat, hogy BIOS-t kell frissíteni. Friss BIOS-t a számítógép gyártójának a honlapján találsz.

4) Olvasd az ide vonatkozó cikket: [link]


A lehetséges megoldások növekvő sorrendben az adatvesztési kockázat növekedését is tartalmazzák, csak óvatosan az agarakkal!

2008. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos, egy frissen, vadi újan vásárolt ASUS laptopról van szó, amin nem volt operációs rendszer. Tettem rá sima XP-t és az SP2-t egy külön, eresdeti Microsoft-os lemezről. Telepítéskor a telepítő látta mind a 250 GB-ot, de telepítés után csak 137-et. Majd ahogy írtátok, a lemezkezelőt indítottam el és ott volt a maradék rész nem partícionált területként. Így most két partícióm van. a probléma így tul. képpen megoldódott. Csak azt nem értem, ha a BIOS látja a 250 GB-ot, Windows XP (SP2 telepítítése után) még indig mért nem? Ennyire vacak a Win?

2008. okt. 2. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!