Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van e értelme AMD-re váltanom?...

Van e értelme AMD-re váltanom? Egészen pontosan egy FX 8350-re? Jelenleg ugyanis egy 775-ös Xeon 5430-as van a gépemben 3,2GHz-en járatva 8GB DDR2 társaságában. Ehhez képest mekkora teljesítményt jelentene ha a fent említett FX platformra váltanék?

Figyelt kérdés

Egyáltalán ennek a Xeonnak a teljesítménye melyik ma kapható processzorral egyenértékű Intel és AMD oldalon?

Ha tudtok valami jó tesztet linkelni ezügyben az mégjobb.



2016. szept. 8. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Arra nem váltanék.


asrock b150m pro4 (gigabyte b150-hd3p, atx méretű)

i5-6500

1x8gb ddr4 hyperx


Vagy vársz fél évet és az új AM4 foglalatra építesz.

2016. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Csak azért kérdeztem az AMD összeállítást mert ehhez most jó áron juthatnék hozzá, csak nem tudom hogyan viszonyul az két CPU egymáshoz erőben. Erre vonatkozó grafikonos összeállítást sehol sem találtam.
2016. szept. 8. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
mit jelent a jó áron? másold be a konfigot és hogy mennyiért
2016. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van róla teszt, az AMD egy kicsit erősebb:

[link]

[link]

2016. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek az összehasonlító oldalak semmit sem érnek, ha a tetején lévő összpontszámot nézegeted.

Max. arra jó, hogy megnézzük a specifikációt illetve néhány benchmark eredményt.


Nem kicsit jobb, hanem sokkal, de csak 8 szálon. Sok játék 4 szálon üzemel, ami miatt nem túl nagy előrelépés egy sokmagos fx.

Inkább i5, vagy megvárod az új AMD procikat.

2016. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat azert a vishera FX az boven erosebb.Xeon X5450el olyan cpu limitjeim voltak hogy csak neztem,holott a regi FX-6350 meg alapon is vitte azokat.arrol nem beszelve,hogy az FX-ek magas orajelre lettek kitalalva. 4.5GHz-nel feljebb is lehet menni veluk viszonylag egyszeruen,ami 775 cuccokkal a dream kategoria.es ott mar azert bedurvulnak az FX-ek.
2016. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

előrelépés lenne, de ~15 ezerrel drágábban már modern i5ös konfigot hozol ki, ddr4 memóriával.


add el a ddr2 ramot, 8 giga (mhztől függően) 15-20 körül megy.

2016. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!