Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy kb 1 éves problémám....

Tattib kérdése:

Van egy kb 1 éves problémám. A számítógép bekapcsolása után kb 1 perccel eldől hogy a proccesszorom felmelegszik e vagy nem, ha felmelegszik akkor 85 foknál kikapcsol, ha nem akkor minden rendben. Mi lehet a probléma? Alaplap vagy proci?

Figyelt kérdés

Szoktam takarítani, cseréltem már pasztát, ventilátort, frissítettem biost, de probléma nem oldódott meg, teljesen random szerű van hogy hónapokig, hetekig, napokig minden jó aztán van hogy naponta töbször is kikapcsol.

konfig: [link]

Hűtés: Cooler Master Seidon 120V



2016. szept. 9. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tápegység?

Futtass le egy malaware bytes anit malware-t

2016. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is vírusra és a tápra gyanakszom.
2016. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem melegszik túl bekapcsolás után, akkor alapjáraton (idle) hány fokos? Intenzív használat mellett, amikor felpörög 100% közelébe a használat, akkor sem melegszik túl ilyenkor?


Elsőkörben azt tudom mondani, hogy tanácstalan vagyok, a túlmelegedés hűtéssel összeköthető tünet, akár a CPU hűtő nem működik megfelelően, vagy a gépház légáramlása elégtelen, vagy a pasztázással van probléma (nem érintkezik teljeskörűen az egyik felülettel vagy túl vastagon lett rakva)

De egyik sem olyan tünet szerintem, ami ilyen viselkedést okozna, hogy a bekapcsolás után vagy túl melegszik 1 percen belül, vagy egyáltalán nem.

2016. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Malware bytes használok nincs vírus ráadásul többször volt telepítve win7,win8 most win10.

Pasztaázva is volt már 2 vagy 3-szor.

2016. szept. 9. 21:43
 5/12 A kérdező kommentje:
Volt már hogy levettem a ház oldalát akkor se javult a helyzet. alapjáraton 35-40 fok terhelés alatt 50-55 fok.
2016. szept. 9. 21:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálnál valamit? Amikor legközelebb túlmelegedéssel leáll a gép, ellenőrizd kézzel a hőmérsékletet a CPU körül. Azt sem tartom kizártnak, hogy a hőszenzor bolondult meg, és hamis értékeket dobál. Ez csak egy tipp ugyan, de ha közvetlenül a vészleállást követően benyúlsz, és nem érzed mondjuk a hűtőbordán a melegedés jelét (85 fokos felmelegedést azért érezni kéne), akkor ez sem kizárható tényező.
2016. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De a tápról még mindíg nem tudunk semmit.
2016. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
450 wattos chieftec
2016. szept. 10. 11:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Megint leállt megtapogattam a proci körül kézzel,de semmi melegséget nem éreztem olyan langyos volt minden. Ami azért érdekes, mert ha feláll a windows akkor aida 64 szoktam indulni és ha túlmelegedés fent áll akkor érezhetően lassabban nyitja meg a programot mire elérek az érzékelőkhöz már ott van 80 fok körül és kapcsol is ki,de már a venti hangjából is megismerem a problémát.
2016. szept. 10. 12:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Ugye egy vízhűtőről beszélünk. Ha a venti rendesen pörög akkor lehetséges, hogy a pumpa nem üzemel megfelelően.

Hiába próbálja lehűteni a venti a vizet, ha az nem megy vissza a processzor fölé. Mielőtt tápot cserélsz megpróbálhatnál egy gyári/ olcsóbb hűtőt, hogy azzal milyen.

2016. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!