Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hibaüze...

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hibaüzenettel újraindul a gépem, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Üdv


Játékok közben pár perc játék után lefagynak a játékok vagy fekete képernyővel vagy csak simán játék működése leállt, valamikor windowskék háttéren ez a felirat fogad IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL majd újraindul a gépem. Először azt hittem, hogy a videókártya a gond, mert néha volt hogy szinesződött a képernyőm lefagyáskor. Visszaküldtem garanciáztatni adtak másikat, azzal is ugyanez a probléma. Olvasgattam, hogy táp kevés a géphez, akkor van ilyen gond, de ezt nem tartom valószinűnek, mert 650W -os tápom van. Az alaplapra vagy a processzorra gyanakszom, de sajnos nincs másik gép, amiben letudnám tesztelni így elég problémás a dolog, mert nem tudom melyik a rossz mindkettőből újat venni elég költséges lenne.


Válaszokat előre is köszönöm!



#probléma #irql_not_less?or_equal
2016. szept. 10. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Két esetben szokott ez előjönni:


1. Hibás RAM

2. Instabil OC

2016. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az OC mit jelent? Beírtam googlebe, de nem egyértelmű. Légyszives magyarázd el.


Köszönöm!

2016. szept. 10. 20:55
 3/13 anonim ***** válasza:

Na ez a hibaüzenet nem mond semmit (ebből kb 100 féle van).

Lehet vga driver, lehet ram. Az hogy 650w tápod van semmit nem jelent kéne a pontos típus. Aztán alaplap proci ezeket sem ártana tudni. Egyébként áramellátás a legvalószínűbb mikor én is OC-zom a procit és kevés áramot kap akkor szokott ilyen hibával kékhalál lenni.

2016. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

AMD FX 4350 -es processzorom van.

Chieftec GPS-650A8 650W PFC tápegység.

Alaplap: Gigabyte GA-970A-DS3P


Most futtattam egy ramtesztet Burnintest nevű programmal és nem talált hibát. Ha hibáról még annyit, hogy pl Dota 2 és Rocket league játékkal teszteltem és volt amikor működött gond nélkül, máskor 2-3 perc játékmenet után lefagyott mindkettő aztán volt, hogy másnap egyáltalán nem fagyott le egyik játék sem, úgy hogy egész nap játszottam különböző időpontokban a gép újrainditása nélkül.


A videókártyám a vásárlás utáni 1 évben gond nélkül működött.


Ha kevés áramot kap az csak táp probléma miatt lehet vagy alaplap probléma miatt is?


Elnézést ha sületlenségeket írok nem teljesen vagyok otthon a témában, de próbálok mindennek utánajárni.


Köszönöm a segítséget!

2016. szept. 10. 21:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs tuningolva a proci akkor az alaplap elmegy de meg kéne próbálni egy másik tápegységgel. Én arra gyanakszom.
2016. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Létezik a táp tesztelésének egyéb módja? Mert nem igazán tudok szerezni másik tápot.
2016. szept. 10. 21:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne ragadjunk le ennyire OCnél vagy RAM-nál :)


Simán lehet hibás a hálózati illesztő is. Főleg, ha vala-

ki win10-et használ, és egyre-másra jönnek ki a hibás

"javítások". Áprilisi update szűzen képes ilyen hibát

dobni, még játék sem kell hozzá.


Először a drivereket kellene meglesni, és lecserélni az

összes gyári microsoftosat a gyártóéra.

2016. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Driverből próbáltam több verziót, egyel régebbit, legújabbat is. Próbáltam Catalystes auto detectorral detektálni majd leszedetni vele a hozzá megfelelő drivert. Minden egyes driver telepítés előtt legyalultam az előzőt Sőt legutóbb windowst is újra telepítettem. Sajnos egyik sem segített a problémámon.
2016. szept. 10. 22:51
 9/13 A kérdező kommentje:
A táp AIDA szerint ahol 5V ot kéne leadnia 4,1 et ad le. Multiméterrel megmérve pedig 5V ot ad le. Én a multiméternek hiszek, így talán kizárható, hogy a táp a problémás? Aidában processzor stresszteszt, videókártyateszt nem jelzett problémát, a gép sem fagyott le.
2016. szept. 11. 14:24
 10/13 anonim ***** válasza:

valami 3dmarkot kellene futtatnod, mert akkor a videokártya is zabál tisztességesen.


Terhelés alatt mérted az 5V-ot?

2016. szept. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!