Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Operációs rendszer feltelepíté...

Operációs rendszer feltelepítése új laptopra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy ősrégi, Windows XP-s gépem, és ma rendeltem egy új laptopot, amiben viszont nincs operációs rendszer, csak FreeDOS. Kérdés, hogyha van egy FAT32-es 16 gigás pendriveom, fel tudom-e arról telepíteni mondjuk a Windows 10-et? (kalóz verzió)

2016. szept. 11. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
persze.
2016. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És az nem fog a dolgokban zavarni, hogy a FAT32-es pendrivre egyszerre csak 4 giga adatot lehet feltelepíteni?
2016. szept. 11. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem "csak 4 giga adatot lehet feltelepíteni", hanem legfeljebb 4 Gbyte - 1 byte nagyságú állományt lehet rajta tárolni. Külső szoftverek beiktatása nélkül alapértelmezésben 32 Gbyte-os kötet hozható létre, de a Fat32 fájlrendszer optimális esetben megbírja a 8 Tbyte-ot is.

Ha van a Windows 10 telepítőlemezen 4 Gbyte-nál nagyobb méretű állomány, akkor bukta van. (Nem tudom, hogy van-e).


Most, hogy túltettük magunkat a Fat32 korlátain, adódik a lehetőség, hogy exFat-ra (vagy egyébre) formázd a pendrive-odat, mielőtt kiírod rá az iso tartalmát.

2016. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!