Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van bárkinek tapasztalata...

Van bárkinek tapasztalata random gép-beakadással kapcsolatban? A frame megáll, a hang ismétlődik, rövid, pillanatnyi, vagy tartós, resetig.

Figyelt kérdés

konfigom az alábbi:


Asus Z97A alaplap

Core i7-4770K @3.50GHz processzor

Corsair 16Gb Vengeance DD3 @1600Mhz

Corsair Builder CX750W

Crucial 120GB Sata 2.5" M500 SSD

MSI GTX770 2GB VGA


Erre a gépre installáltam Win7-et mikor megvettem, 2014 nyarán, aztán tavaly upgrade-eltem Win10-re, azóta azt használok.Pár hete a gépem random játék/filmnézés közben beakad, mintha a frame megfagyna, a hozzá tartozó hang ismétlődik. Rosszabb esetekben ez csak hard resettel oldható meg, jobb esetben csak egy pillanatnyi akadásról van szó. Van valakinek hasonló tapasztalata, hogy ez mitől lehet? Játékok SSD-ről, filmek 2 terás külső merevlemezről mennek, így a háttértárat nem gyanítom, én a VGA-ra vagy alaplapra tippelnék. Tudom ezt valahogy diagnosztizálni?



2016. szept. 21. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoftveres hiba, többnyire a lejátszó újratelepítése megoldja.
2016. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Instabil az OC-d, emelj neki egy kis feszültséget.
2016. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez VGA/CPU hibának tűnik.

Az is lehet hogy csak driver gond.

(Win10 még elég instabil ezen a téren)

2016. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs húzva se a VGA, se a proci. A lejátszó nem lehet szar, mert akkor játék közben nem csinálná. Én is VGA-ra gyanakszom, de hogy tudom ezt kideríteni?
2016. szept. 26. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!