Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem tudok nagyobb felbontást...

Nem tudok nagyobb felbontást állítani?

Figyelt kérdés

Adott egy hd7850 eddig 1920x1080 felbontáson volt a monitor, aztán ma bekapcsoltam csak 1600x1200 engedett.

Nem is baj, úgy is ideje volt újratenni, de megint csak ennyit enged..



2016. szept. 22. 13:26
 1/8 A kérdező kommentje:
úgy tűnik nem akarja felismerni a monitort amy hyama prolite e2208hdd
2016. szept. 22. 13:28
 2/8 Lajos54 ***** válasza:
Esetleg nem driver probléma?
2016. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Driver boosterrel tettem fel az összes drivert de a beállításaiba nem tudtam belépni , utána direkt csak a videókártyához szedtem le drivert most már meg tudom nyitni, tudok is nagyobb felbontást állítani, de 1600x1200 felett furcsa lesz a kép mosostt és elnyújtott
2016. szept. 22. 13:32
 4/8 Lajos54 ***** válasza:

Vannak ún. "preferált" felbontások, sőt újabban valamelyik mellett ott szokott lenni, hogy javasolt. Ha az arányok nem jók az adott monitorhoz (kijelzőhöz), akkor természetesen torz (pl. mint nálad, "elnyújtott") lesz a kép.

Egyébként az ilyen driver kereső programokat jobb elfelejteni, mert sok esetben olyat is felpakolnak a gépre, amit pedig nagyon nem szeretnénk. Azonkívül néha tévednek is, és utána lehet kínlódni az eltávolítással.

Legjobb mindig a gyártó honlapjáról leszedni, ott valószínűleg a megfelelőt kapod.

2016. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdekes pedig eddig nem volt vele bajom de most eléggé mellényúlt. Lepucoltam az általa feltett drivert és felraktam a gyártó honlapjáról származót, pár beállítás után sikerült, bár furcsa hogy a driver beállításai közt "nem felismert" ként tünteni fel a monitort, meg mintha egy kicsivel nyújtotabb lenne a kép, nem zavaró de észrevehetően pedig 1920x1080 a monitor felbontása
2016. szept. 22. 14:16
 6/8 MGéza ***** válasza:
Na, épp ezért kéne mellőzni a driver booster és egyéb szartelepítő alkalmazásokat. Tudod a hardver típusát, ismered a gyártóját, mi gátolt meg abban hogy egyből az eredeti forrásból szerezd be a drivereket?
2016. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
"Érdekes pedig eddig nem volt vele bajom de most eléggé mellényúlt." Ez az idő kb 2-3 évet ölel fel és nem csak a saját gépemet telepítgettem újra. Kevés szabadidő lévén jól is jött hogy csak elindítom és nem kell minden gépbe belenézni illetve keresgélni. De a fent említett problémára 0 segítséget nyújtottál, csak kontárkodni jársz fel ide?
2016. szept. 22. 15:14
 8/8 MGéza ***** válasza:
Tanácsot adni hogy mit ne csinálj. Minek ilyesmit használni amikor ott van az eredeti, garantáltan jó és vírusmentes forrás? Amióta nekem egy ilyen alkalmazás ask toolbart telepített fel kerülöm őket mint a veszett ebet. Neked sem javaslok mást, remélem okulsz a saját példádon, hogy ezek az alkalmazások egyrészt fölöslegesek másrészt gyakran nem oldjàk meg a problémát de megajándEkoznak egy másikkal.
2016. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!