Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i5 2500K overcloking?

Intel Core i5 2500K overcloking?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, biztonságos? Én most hallottam előszörilyesmiről, és elgondolkoztam a dolgon. Valamilyen adatra van még szükség a gépemmel kapcsolatban, vagy látatlanban is van véleményetek róla?
2016. szept. 26. 22:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Táp pontos típusa, alaplap típusa, és hogy milyen cpu hűtőd van. Ha bármelyik gyenge, gagyi, akkor az egész felejtős. Egy jól szellőző ház sem árt, mivel a hőtermelés nőni fog.
2016. szept. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

-Megfelelő alaplap (P67)

-Minőségi táp

-Nem gyári hűtés


Teljesen biztonságos amíg figyelsz arra, hogy a feszültség és a hőmérséklet ne lépjen át egy bizonyos pontot.

2016. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

táp: Chieftec 650W CFT-650-14CS

alaplap: ASUS P8Z68 DELUXE

Extra hűtésről nem tudok, kb mennyibe kerülne beszerelni?

2016. szept. 26. 23:21
 4/15 anonim ***** válasza:
ASUS AI Suite II, és egészen addig fogja húzni, ameddig biztonságos.
2016. szept. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A cpu huzasnak nem epp az a menete, hogy egy gombra kattintasz. Emelheted aprankant a cpu szorzot es ha instabil (stressz teszttel ellenorzol) akkor a feszultseget is.

[link]


Programmal jobb esetben csak az adott fesz maximumaig fogsz oc-zni, es rengeteg egyeb beallitas kimarad, rosszab esetben valtozo feszultseg lesz es folyamatosan kinzod az alaplap VRM-jet.


Processzorhutot pedig ingyen beszerel barmelyik ismerosod, ha nezel egy videot akkor pedig te magad. A cpu huzas bonyolultabb mint ez. Kb 10k korul mar egesz jokat kapni, csak ferjen be a gephazadba (magassaguk miatt erdemes megnezni mekkora fer a hazba)

2016. szept. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#4

Ezt a konkrét programot nem ismerem, de amihez eddig szerencsém volt kivétel nélkül feleslegesen sok feszültséget adott a procinak - a baj meg ebből lehet, nem az órajel emelésből. Én maradnék a manuális módszernél.

2016. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor ponotsan mit javasoltok? Szereljek be egy ilyen hutot (esetleg tudtok pontos tipust javasolni? Gephazam eleg nagy) es manualisan allitsam feljebb az orajelet biosban? Youtubeon tutorial videokra hahyatkozhatok? A helyzet hogy nem vagyok otthon a temaban (ismeroseim se), lehet jobban jarnek ha valami szervizbe bevinnem hogy csinaljak meg?
2016. szept. 27. 10:12
 8/15 anonim ***** válasza:

viperM

Nem mondod! Ennél komolyabb tuning módszert is be tudok linkelgetni, olyat ahol 6.2GHz-ig húzzák. Csak szinte biztos hogy a kérdező, megfelelő tapasztalat nélkül nem kéne hogy neki essen essen. Valószínű hogy a program által beállított 4.3GHz-el bőven elégedett lesz. Amihez egy ARCTIC Freezer 7 PRO bőven tökéletes.

Annak aki most hallott előszőr a processzor tuningolásról, tuningolásról biztonságosabb. Persze ha a proci amúgy is cserélendő, mondjuk mert már megvan az utódja és kíváncsi mit lehet kihozni belőle, és nem gond ha esetleg elfüstöl, az más tészta.

2016. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

# 6

Melyikhez volt szerencséd?

Ez minden Asus lap lemezén ott csücsül. És ugyan azt meg lehet csinálni vele, amit a BIOS-ban. Órajel, feszültség, szorzó állítást manuálisa is. Tizedenként, századokként lehet emelgetni vele.

2016. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező

Mivel én az igazi nevem alatt írok, nem foglak olyasmire rábeszélni, amivel esetleg tapasztalat nélkül kárt okozhatsz. Aztán meg keress és a fejemen verd szét. :)))))

2016. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!