Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a gép?

Miért nem indul a gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Gép adatai:

1.Gigabyte GA B85M D3H 1.1 csere után 1.2

2.Asrock H81M HDS r2.0

Intel Pentium G3420

Corsair Vengeance 2x4gb kit

Chieftec CTG 500W

Sapphire R7 260X 1GB

WD Caviar Blue 1TB

A gépet a Gigabyte GA B85M D3H 1.1 alaplapal vásároltam, de egy idő után a ram slotok random nem müködtek és mindig más hibát produkáltak a slotok (táblázatos kép). A ramok kilettek probálva más gépben is és normálisan müködtek.A garanciáról visszakapott új Gigabyte lap is úgyan azt csinálta mint az elöző, első inditásnál csipogott (3 rövid) és nem adott képet.Emiatt vásároltam meg az Asrock alaplapot, de 3 hónap után a következőket produkálta:

Elöszőr GTA 5 közben fagyott ki, csak restart segitett(perifériák is lefagytak, nem reagáltak)

Aztán rá egy hétre böngészés közben(egy youtube oldal, egy fb oldal volt megnyitva) és a következöt produkálta:

Hirtelen fekete kép, majd asztal megint megjelent, pár mp-re megint fekete kép és fehér kép váltakozása, majd ennek a két szinnek a kavarodása. Ez a kép lefagyott, majd bedobta az aktuális böngészöben megnyitott lapot szétesve (értsd, ugy mintha millió pici lapban ugyanazt az ablakot ugyanazokkal a lapokkal megnyitottad volna).

Majd teljesen lefagyott a gép, perifériák ugyszint nem müködött, numlock, semmi.

Restart segített

Majd ujrainditás után egyik rammal kiprobáltam az A-slotban, abban müködött. Kikapcsoltam, áttetem az A-slotba a másik ramot, ott már : három csipogás, fekete kép, de nem tölt be, majd pár mp után ujraindult, de ugy hogy mp-ként, és néha úgy mintha nem kapcsolt volna le hanem olyan furcsán lelassultak a ventillátorok,majd fel majd le. Végül kikapcsolt, és megint be (itt már kényszeritetten leállitottam)

Következett a B-slot, abban az egyik ram azt produkálta, hogy befagyott a win töltö ikon, se kép se hang.

Másik rammal szürke kép.

Két rammal, megcserélve a slotban:

BIOS, B chanel hibát irt ki. F1 megnyomása után 4GB-tal elindult a win.

Majd ujrainditás után már megint nem adott képet.


Képek:

[link]

[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 30. 22:44
 1/1 hypno ***** válasza:

Ha jól értem, a három alaplapban az az egy közös dolog van, hogy mindegyik memóriahibát produkál.


Most vagy te vagy különösen peches az alaplapokkal, vagy mégis a memóriák hibásak.

Azért ne zárd ki teljesen a tápegységet se. Kiváltképp a ventilátorok fordulatszám változásai miatt.

Esetleg a memóriavezérlő? Akkor meg a proci hibás.

2016. okt. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!