Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Villog a hdd piros lede, de...

Villog a hdd piros lede, de nem normális módon mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Az alaplap Asrock z170 extreme 4 , a led másodpercenként felvillan ,de arra már rájöttem ,hogy nem azért van ,mert dolgozik a hdd, 0% van , és mégis villog ,de folyamatosan minden másodpercben , ha rendesen működik ,akkor halványan ritkán villan fel , ilyenkor meg rendes nagy fényel , én úgy gondolom ,hogy valami hibát jelez az alaplap , de igazából nem jöttem mégrá,hogy mi lenne ez, valaki tudna segíteni ,hogy mit jelentene ez ,ahonnan vettem ott azt mondták ,hogy semmi baja.
2016. okt. 3. 08:08
 1/5 hypno ***** válasza:

Azért villog, mert valami ír a lemezre. Van valami ütemezett feladat pl. töredezettség mentesítés, vagy más, amit időközönként elvégez a gép teljesen önállóan.


Ha egyébként normálisan működik, akkor ne agyalj rajta.

2016. okt. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen ,de a gép lelassul , ésez nem normális dolog ,hogy így villog , mint valami index , amit ha bekapcsolsz addig villog amíg kinem nyomod, újra indítom , vagy esetleg másnap bekapcsolom ,akkor nem csinálja random bekapcsolás után szokta ,de szemmel láthatóan belassul.
2016. okt. 3. 08:17
 3/5 A kérdező kommentje:
2016. okt. 3. 09:00
 4/5 hypno ***** válasza:

Megnéztem. Teljesen normális.

A vírusirtó is produkálhat ilyen jelenséget.

Nézd meg a futó folymatokat.

2016. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most néztem meg hdtune-ban és kiderültek a dolgok valami , vagy a hdd-vel , vagy az alaplapal van összehasonlítottam egy videóval , ahol tesztelték a hdd-t ott a srác a velem megfelelő paraméteres hhd-vel tesztelelt neki a teszt lement 15 másodperc alatt a minimum érték 50mb/s , maximum 120 , átlak 90 és szépen megy le a skála , amivel tesztelt na nekem össze vissza van a skála a minimum átviteli sebesség 7mb/s a max 130mb/s az átlag 69/mbs ,de a skála úgy kileng mint az állat , szóval folyamatosan leésfel ugrál , bármelyik tesztet néztem ott szépen egységesen csökken lefele ,ahogy a program teszteli na nekem ugrál mint az állat , valami nem jó :/
2016. okt. 3. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!