Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 50k ig melyik a legjobb monitor?

50k ig melyik a legjobb monitor?

Figyelt kérdés
Főleg munkára kell, a színek pontossága az elsődleges szempont. Félreértés ne essék, be tudom állítani iponon az ár alapján rendezést én is, a gond az hogy csak nagyon kevés monitorról találtam teszteket(olyat meg ahol konkrétan ezeket hasonlítják össze egyet sem), elképzelésem sincs hogy az ~50 listázott monitorból melyik éri meg a felárat.
2016. okt. 6. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2016. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha a színek pontossága fontos, akkor csak és kizárólag IPS paneles monitort nézz. A #1 által linkelt pl elég jónak tűnik.


Esetleg nézz szét Oázisnál, ők kimondottan a profi monitorokra mentek rá:

[link]

2016. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, ez lett végül

[link]

A több garancia, freesync és a 75 hz miatt döntöttem végül mellette. Na meg így a mostani monitoromat tudom majd használni normálisan másodlagosnak, az is csak 23"@1080p.

2016. okt. 7. 10:14
 4/15 anonim ***** válasza:

1" -al kisebb, sokkal rosszabb kontraszt arány.

Hiába IPS, színekben kevésbé lesz szép, csak a betekintési szög lesz jobb mint egy TN paneles.

A 60 vagy 75Hz -ből semmit nem fogsz látni... :-(

Csak egy beállítási opció lesz a vezérlőpultba.

Egyes grammereknek, számít ez nagyon, a G-Sync miatt.


Ha lehet és még nem küldték el, kérd a termék cseréjét!

Hidd el, nem éri meg még jó pár TN panelhez képest is fakó képe lessz.

2016. okt. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy szemléltető kép: [link]

Bal felső sarok eredeti, jobb felső sarok pedig a legrosszabb kontraszt arányos fakó kép.

2016. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sajna most csak egy mobil volt nálam amivel tudtam fényképezni.

De ezzen is jól látni a kontraszt különbség eredményét.

A monitor olyan arányú mint amit korábban ajánlottam, amit pedig te néztél az a notebookom kontrasztjával egyezik meg.

[link]

Ha megnézed, a monitoron sokkal élénkebbek a színek, míg a notebook -on inkább szürkébb árnyalatra mennek.

(kicsit homályos, bocsi)

2016. okt. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam a 23" pont hogy előny, a 75hz 25% különbség a 60 hoz képest, ez azért nem elhanyagolható - igen, amd kártyám van -, de ez csak egy plusz, egyáltalán nem is vártam hogy lesz ilyen árban bármi 60hz felett, a méret és a hosszabb garancia volt elsősorban a döntő. A kontraszt ugyanolyan mindkét monitornál(1000:1), csak az egyiknél a dinamikus kontrasztot írták ki iponon - btw ilyen kontrasztarányú monitor nem is létezik, a 600+ ezres professzionális monitorok sem rendelkeznek 5000:1 nél nagyobb kontrasztaránnyal.
2016. okt. 7. 12:00
 8/15 anonim ***** válasza:

A 60 Hz vagy 75 Hz CRT -nél számított valamit.

A mostaninál már szinte semmit nem ér, max ha gyors változó videót nézel ami 75fps -el villog, esetleg ott észre veszed.

De amúgy nem, mert ennek a technológiának már mindegy, nem fog vibrálni, villogni, hullámozni a kép, ha alacsony Hz -en nézed.


A 1000:1 és 5 millió:1 arányhoz csak annyit még hogy 5000 -szer kevesebb szín megjelenítésre képes.

kb. mint ha egy 256 szinű képet vettnél össze egy 8 bit -el.

szemléltetősen: [link]

A dinamikus kontraszt annyit segít, hogy a fényerővel játszadozik, így a szükre skálán kicsit teljesebb, de vagy a villágos, vagy a sötét színek hátrányára.

Én többet nem veszek 1millió:1 -nél alacsonyabb kontrasztos kijelzővel semmit.

Egyszerűen fakó, halovány színek, rosszabb mint egy jobb TN panel.

" 600+ ezres professzionális monitorok sem rendelkeznek 5000:1 nél nagyobb kontrasztaránnyal."

Dehogy nem tessék: [link]

2016. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha viszont azokra gondoltál amik 40" és 1 képpont közel 1mm, annál már jobbat találni TV -be is, negyed áron.
2016. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De nem győzködlek... te is majd megtanulod saját károdon, ahogy én is. :-D
2016. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!