Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az SSD, HDD és...

Mi a különbség az SSD, HDD és a merevlemez között?

Figyelt kérdés

Mi micsoda, és miért felel, mit csinál?

Egy-két mondatban a lényeget.



2016. okt. 9. 19:43
 1/10 A kérdező kommentje:

És ha már itt tartunk, akkor a ROM és a RAM is érdekel.

Info szakos vagyok, tehát lehet lökni a szakszavakat, csak a tanár annyira bonyolultan mondta el, ezért szeretném jobban megérteni a dolgokat.

2016. okt. 9. 19:45
 2/10 anonim ***** válasza:

1.A HDD és a merevlemez ugyan az.

2.Az SSD gyorsabb mint a HDD.

3.A HDD-ben mozgó,forgó alkatrészek vannak,huzamosabb idő után hangosabb lesz,lassabb lesz,és valószínűleg hamarabb tönkre is megy.

4.Az SSD-ben nincs mozgó,forgó alkatrész,csak egy nyák van benne,rajta chipekkel,hosszabb működési idő.

5.A HDD a régebbi,olcsóbb eszköz,az SSD az újabb de drágább háttértár.

Remélem így teljes mértékben érthető. :)

2016. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

ROM = Háttértár

RAM = Memória

2016. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Rom: Nem törlődik újraindításnál

Ram: Törlődik.

2016. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az SSD-ben nincs mozgó,forgó alkatrész,csak egy nyák van benne,rajta chipekkel,hosszabb működési idő. "


Ha a működési idő alatt az élettartamat érted akkor sajnos ez nem mindig igaz.

Tavasszal vettem a sandisk-et, a múlt héten rohadt le a kontrollere, még az adatokat sem tudom menteni.


Ami tény hogy a rázkódást jól bírják mivel félvezetők. Daruban volt RAID 1-es rendszer, 3 havonta döglött meg a HDD, majd annak ellenére hogy raid-ben nem ajánlott, kicseréltünk, 1,5 éve megy. De ez sovány vigasz amikor a másik pc-n meg a munkámat vágja haza.

2016. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen az élettartamra gondoltam,hallottam róla hogy bizony ezek is el tudnak romlani,de nem jellemző rájuk,sok termék esetében előfordul.

Nekem 2db Kingston SSD van a gépemben,egyszer sem volt velük probléma,2-2,5 éve vannak meg.

2016. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

SSD - Solid State Drive

Nincs mozgó része, jobban bírja a rázkódást, adat írási és olvasási sebessége, mivel csak áram kell és azonnal éri el bármelyik részét nagyobb a HDD-vel szemben. Csatlakozástól függően 2x-től akár a 10x-es adatolvasási sebességgel rendelkezik HDD-vel szemben (M.2, sata3, stb). Viszont az írási lehetősége véges, de ezt te normál felhasználás mellett nem fogod észre venni. Ha naponta 2-300 GB-nyi adatot írnál rá, törölnél, formáznád és megint írnál rá, akkor nem lenne jó az SSD, de rendszernél a napló fájlok stb, az a pár mb meg se kottyan neki.


HDD - Hard Disk Drive

Itt az adatokat mágneslemezekre írod, amit egy mozgó fej olvas ki. pl 5400, 7200 rpm, ennyit tud fordulni egy perc alatt a lemez. Ez valamivel lassabb írásra és olvasásra képes, mint a legtöbb ssd, cserébe olcsóbb (meg alapvetően ez van régebb óta a piacon). Áramkimaradás meg rázkódás ennek többet árt, elmozdul az olvasófej, áramhiánynál nem megy vissza nullpontba stb.

Jelenleg még mindig hasznos, mert elég drága az SSD technológia, 1 terás hdd 13ezer, 1 terás ssd meg 80-90e, annyit meg nem ér meg az a2x írás meg olvasás.


RAM - Read Active Memory, vagyis az aktuális számoláshoz szükséges hátteret biztosítja, ha lekapcsolod a gépet, akkor törlődik belőle az adat.

ROM - Read Only Memory, ebben az adat fix, nem tudod átírni, viszont mivel bele van égetve, áramtalanítás után is megmaradnak az adatok benne. Ebből lett a PROM, ami egyszeri írást tett lehetővé, amivel plusz adatot írhattál hozzá vagy nyers romba írhattál adatot. Ezután jött az EPROM, aminél árammal már tudtál adatot törölni és ráírni. A szépséghibája az volt, hogy a napfény UV sugara is tudta törölni az adatot, ami lássuk be nem nyerő. Végül bejött az EEPROM, ez a mai HDD-k alap adattárolása (mágnes lemezek és olvasófej).

2016. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pár pontosítás:

A RAM nem Read Active Memory, hanem Random Access Memory, magyarül közvetlen hozzáférésű memóriának hívjuk, nevét onnan kapta, hogy az adatok hozzáférési ideje független attól, hogy fizikailag hol tárolódnak rajta, szemben mondjuk egy HDD-vel, ahol szekvenciálisan kerülnek beolvasásra az adatok.


Az SSD-nél pedig a félreértések elkerülése végett, nem az számít, mekkora mennyiséget írogatsz rá, hanem hogy hányszor. Ha napi szinten ráírsz 300 gigát, az még mindig nem készíti ki annyira, mintha másodpercenként 10-szer írnál rá és törölnél egy kis mennyiséget.

2016. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7#


Én a sandisknek a standard változatával tapasztaltam. Egy másik gépben asszem intenso van, az fut. A kolléga pedig samsungokat rendel, az 30-40%-kal drágább, de azok még mennek nálunk is.

2016. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!