Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX-8120-ról van értelme...

FX-8120-ról van értelme váltani FX-8350-re?

Figyelt kérdés
Mekkora teljesítménynövekedést hozna a mostani 8120-hoz képest amit 4GHz-en használok?

2016. okt. 11. 22:03
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez most komoly?

valami konkretum kellene mert altalanos haszna,atban ez nevetseges kerdes

ha viszont megengetheted magadnak es kompatibilis vele (tuning miatt gondolom) akkor hajra

es ezt is tudod feljebbhuzni

2016. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
gyakorlatilag elenyeszo a kulonbseg (azonos orajelek melett) de termeszetesen modernebb igy jobb egy kicsit vagyis gyorsabb, de ugymond ez csak disz upgrade lenne
2016. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint sokkal jobban húzhatóak a fiatalabb fx ek, sokkal kevesebbet fogyasztanak, emiatt kevésbé is melegednek, szépen fel lehet őket húzni. Viszont a 8350 baromira drága, 8300 éri meg igazán, rendre fel lehet húzni azokat 4.3-4.5ghz re legalább egy átlagos lapban egy 10k körüli hűtővel is(de amíg egy 8350 közel 50k, addig egy 8300 at megkapsz már 37 körül, néha alatta is).


Viszont hacsak nem nagyon jó áron jutsz hozzá nem éri meg, 15-20 körül megéri ráfizetni ha minden egyéb a rendelkezésedre áll már most is a tuninghoz(~rendes lap, hűtő), felette már nem.

2016. okt. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, szakmai oldalakon olvastam anno hogy csupán az architektúrán javítottak a kellemesebb fogyasztás és magasabb órajel érdekében. Egyébként pedig semmi számottevő különbség nincs csak az a csekély alap órajel eltérés amit a korábbi cpu is válból teljesít úgy hogy még az automatikus órajel szabályozás is működik. Szerintem felesleges cserélned, ha jó a cpu-d.

Én speciel még a phenom 965-öst se cseréltem bullra mert szerintem ez az amd eddigi legjobbja és várok a Zen-re. Remélem hogy nem lesz kamu :-(

2017. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát nagy teljesítmény különbség annyira nincsen a kettő a között . Kb mint ha i3 4130 -ról i3 4170 -re váltana az ember . Tehát elégé elenyésző .
2017. febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=iN91pHF2Ph8


Egy jobb tunning lapot vennék alá meg ha a táp nem egy izmosabb darab akkor cserélném illetve ha a videó kártyád sem annyira izmos akkor azt is cserélném .

2017. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
FX-ről Ryzen-re váltásnak van értelme, ennek semmi.
2019. ápr. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem is létezett még a Ryzen mikor ez a kérdés ki lett írva :D
2019. aug. 30. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!