Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NTFS vagy exFAT a jobb? Több...

NTFS vagy exFAT a jobb? Több infő a leírásban!

Figyelt kérdés

Vettem egy 1 TB-s Samsung M3 Portable Series külső merevlemezt.

A felhasználási útmutatóban azt írják, hogy már a vásárlás előtt formázva lett így nekem nem kell, de újra lehet formázni.

Amikor formázni akarom akkor az NTFS van alapméretezettre állítva, akkor gondolom olyanra van gyárilag formázva nem ?

Nos én leginkább filmek, játékok,zenék tárolására szeretném használni. Főleg a mai játékokéra.

Nos maradhat úgy ahogy most van vagy formázzam újra ? És ha igen akkor melyikre ? Előre is köszönöm!



2016. okt. 15. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, az NTFS előnye a Fat32 vel szemben az volt, hogy sokkal nagyobb fájlokat is tudott kezelni(2gb volt a limit azt hiszem), az exFAT ezt a problémát kiküszöbölte. Én nem piszkálnám, teljesen jó így ahogy van, de ugyanezt mondanám akkor is ha exFAT lenne.
2016. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

exFAT nak nincs extra ja mig NTFS egy csomo extrat nyujt

leginkabb hozzaferesi jogosultsagokra gondolj, vagy fajlrendszerszinto tomoritesre

2016. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mar igy bennevagy,akkor en EXT4-re formaznam,ez linuxon az alapertelmezett fajlrendszer.

Nagy elonye,hogy meg 90%os telitettsegnel sem kezd el toredezni,ami az NTFS-rol nem mondhato el.

2016. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :)
2016. okt. 16. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!