Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel teljesítene jobban...

Mennyivel teljesítene jobban a gépen ezzel az új procival?

Figyelt kérdés

Mostani gépem:AMD FX 4100,8GB RAM,R9 270X 4GB,Corsair VX 450W táp,Asrock 990FX Extreme 3 alaplap.És szeretnék bele venni használtan I5 4690K és valami Z97-es alaplapot.És a procim felhúzni meg a videókártyám is felhúzni.Nem lenne baj?meg hogy mennyi vel több fps-em lenne +ba?

Válaszokat előre köszönöm! :)



2016. okt. 21. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapon is CPU teljesítményt megdupláznád,

de VGA -t nem piszkálnám, húznám, hanem majd azt is cserélném.

(Nem érdemes amúgy húzni a CPU -t se, egy pici teljesítményt lehetne nyerni, de komoly hűtés kell majd hozzá)

2016. okt. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 T/Z ***** válasza:

Ezt most nem értem, ha az FX4100-at eladod, és helyette Inteles cuccra váltasz, azt nem kell húzni, az alapból elég erős lesz.

Tuningolni a mostani processzort kéne inkább, mert eléggé vérszegény.


A videokártyát meg hiába tuningolod, az egy nem túl erős kártya, ha húzod, akkor se lesz sokkal több FPS-ed, max hamarabb elhalálozik.

2016. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A skót azt mondatja velem, hogy inkább, mivel a cucc megvan, a kis FX-et cseréld csak le. Egy 8320-as példány ideális jelölt volna. A táp miatt sem aggódnék, nekem ugyanez, egy 8350-et vitt, 270X-el.


Megspórolnál ránézésre....jó sok pénzt. Lehet egy magon gyengébb teljesítményt kapsz, de nem is kerül annyiba és szerintem ma bőven elég a 4 modul, nyolc mag(kinek mi tetszik)

2016. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én a VGA-t most vettem.és nem akarom cserélni mert nem vagyok maximalista.jelenleg ezzel az fx 4100,8gb,r9 270x el a mafia 3 medium 25-30 fps el megy.high on meg 20fps
2016. okt. 21. 19:01
 5/8 A kérdező kommentje:
a hűtésem Xigmatek GAIA SD 1283
2016. okt. 21. 19:01
 6/8 T/Z ***** válasza:

És akkor most mi a kérdésed?


Ez a konfig procicsere után se lesz sokkal jobb, mert a VGA ennyit tud. Szinte nem több FPS-ed ha FX6ezrest, vagy FX8ezrest raksz bele, vagy ha Intelre váltasz, akkor se.


Ahhoz jobb VGA-t kellett volna venned.


FX6ezer jobban passzol a VGA-hoz, procilimitet kiküszöbölöd vele.

2016. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 T/Z ***** válasza:

Ja igen, ez volt a furcsa:


"én a VGA-t most vettem, és nem akarom cserélni mert NEM VAGYOK MAXIMALISTA"


És ezzel szemben a kezdő kérdésed arra irányult, h K-s jelzésű i5-öst, meg hozzá egy tuningos lapot vennél, akkor mennyivel teljesítene jobban.



Hát a K-s i5-öt, meg a Z97-es lapot éppen, h a maximalisták vették inkább. :)


Neked elég lett volna egy FX6300, meg egy GTX 960, (vagy R9 380) körüli VGA.

2016. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem
2016. okt. 21. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!