Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megvennétek utángyártott...

Megvennétek utángyártott laptop akkumulátort?

Figyelt kérdés

Rákeresve a típusra, nagyjából 3 árkategóriát találtam: 6-7e forint (ebay, kínai), 10-12e forintért után gyártott magyar webshopból (valszeg ugyanaz, mint az előző, csak drágábban), és az (valószínűleg eredeti Asus termék) 25+ ezer forint. Ti melyiknek szavaznátok bizalmat?


Egy 2,5 éves Asus laptopom van, ennyi ideig bírta az aksi, majd egyszer megadta magát teljesen. Mivel lehet, hogy nem fogom már még egyszer ennyi ideig használni a gépet, nem költenék rá sokat, csak ha az utángyártottak nagyon rossz minőségűek..


A szóban forgó akksi egy ASUS A41-X550A (2950mah, 44wh).


Esetleg van lehetőség újabb, nagyobb kapacitású típust venni, vagy laptopakksik között nincs átjárhatóság, ne foglalkozzak vele?



2016. okt. 27. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már úgysem használnád sokáig, akkor miért ne lenne jó egy utángyártott?


Ugyanis az új egy kicsit drága (25 ezer)

[link]

2016. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hp laptophoz vettem utángyártottat, ugyanúgy 2 évet bírt ki, mint az eredeti.
2016. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dongaben ***** válasza:
100%
Kb. ennyi időre vannak "hitelesítve" a gyári akkuk. Után gyártottat érdemes venni. Olyan 1.5 évig az is elmegy.
2016. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lajos54 ***** válasza:
100%

Bár nem laptop, de aksi.

Egy Nikon DSLR fényképezőgéphez vettem tartalék aksinak egy utángyártottat, nem került felébe sem, mint az eredeti. Rá is van írva, hogy mihez való, az adatai pedig megegyeznek az eredetivel. Felváltva használtam a kettőt, kb. 3 év után az eredeti megadta magát (tölteni sem lehet), az utángyártott még működik...


Mindez persze lehet véletlen.

2016. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül adnak fél év garanciát az akkumulátorokra, hiába 2 meg 3 év a gari a notebookra.

Után gyártott se fog felrobbanni meg ilyenek, nyugodtan mehet bele.

2016. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dongaben ***** válasza:
100%
Lajos54! Kb. mint az után gyártott tintapatron nálam...:) A kérdezőnek: Nem vennék eredetit!
2016. okt. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meggyőztetek! Úgy látom, akkor ez a 2,5 év teljesen normális használati idő volt.
2016. okt. 27. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!