Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki ránézne erre a konfigra...

Valaki ránézne erre a konfigra amit összeraktam?

Figyelt kérdés

[link]


Esetleg a 6300 helyett egy 4300? Mennyi különbség van a kettő között?



2016. okt. 30. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Borzalmas.

Itt egy normális konfig hidd el jobban jársz vele.



Asrock H110M-HDS alaplap 16 469 Ft

Intel Core i3-6100 BX80662I36100 processzor 32 450 Ft

Kingston 8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury HX424C15FB/8 memória 15 361 Ft

Gigabyte RX460 2GB GDDR5 GV-RX460WF2OC-2GD videokártya 35 868 Ft

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 13 485 Ft

Be quiet! 400W System Power 8 BN240 tápegység 13 393 Ft

Raijintek Arcadia fekete számítógép ház 10 366 Ft



Összesen: 138,502 Ft Pcx


Picit több de ez a minimum konfig amit össze kéne rakni. Ennél lejeb már nem érdemes adni. Vagy ha nincs rá keret akkor hardverabrórol rakj össze egy i3/i5-ös 4. generációs gépet.

2016. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél egyet használtan, tehát ebben az egyetlen korrektnek mondható alkatrész a memória, a többire nem éri meg pénzt költeni ésvagy gyenge mindőség.
2016. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Ez mind szép és jó, meg olcsó, de i3-6100 jobban megéri, igaz 36 ezerbe kerül de én inkább azt venném meg, mert:

-az i3-hoz hasonló foglalatoknak sokkal több fejlesztési lehetősége van. (ezt értsd úgy,hogy most veszel egy i3-at, és mondjuk 1-2 év múlva esetleg egy i5-öt tudsz bele venni, de akár i7-et is, míg az am3-as foglalatba nem biztos,hogy ki fog jönni újabb és erősebb processzor)

-Az i3 már támogatja a DDR4-es ramokat, ezek egy fokkal jobbak

-DE válaszolva a kérdésedre, 6300 és 4300 között teljesítménybeli különbség van, illetve a 6300-as 6 magaal rendelkezik, míg a 4300-nak csak 4 magja van.



Szóval összegzésképp ha van egy plusz 10-esed akkor egy jobb gépet is össze tudsz rakni, illetve nem a legalacsonyabb árkategóriás Asrock lapot ajánlom, hanem például egy kicsivel jobb asus lapot ami pár ezerrel több de nem fog elromlani 2 hónap alatt (ilyenkor ajánlom figyelmedbe a véleményeket) (link: [link] )

A videokártya jó azzal nincs semmi baj.

Térjünk rá a tápra. Pár hónappal ezelőtt én is elkezdtem egy gépet összerakni, és először egy ilyesmi tápot raktam bele, de miután itt gyakorikérdéseken.hu-n hasonlóan felraktam kérdésbe, ajánlottak jobbat. Chieftek tápokról rengeteg negatív vélemény van, véleményem szerint megérné egy jobb tápot venni, Corsair (abból sem az olcsóbbikat), FSP, XFX én például ilyet veszek:

[link]

illetve ha fejleszteni akarsz akkor egy ilyet:

[link]

Ja és még egy dolog. mostani gépekbe már egy ssd-t is raknak, mert ez sokkla gyorsabb mint egy vinyó, és eléggé kicsi a meghibásodási arány. (link: [link] )

illetve ha ssd-t akarsz venni, akkor olyan házat vegyél, amibe van 2.5" -es bővítőhely (egy ilyesmi Aercool v3x Advanced sorozat-többszínűek).

És vinyóból is érdemes esetleg 1tb-osat venni ami kb 13 ezer forint.


Összegzésképp valami ilyesmi jobb lenne:

-i3 6100 kb.: 33 ezer

-ASUS H110M-A Alaplap 20 ezer

-8gb DDR4 2133mhz ram kb: 13 ezer

-Gigabyte rx 460 35 ezer

-1TB merevlemez 13 ezer

-SSD 12 ezer

-táp (fönt belinkelt) 14 ezer

-Ház kb 8 ezer

Ez összesen: kb 140 ezer forint

Igaz 30K-val drágább, de ez a config sokkal fejleszthetőbb, és jobb. Szóval érdemes átgondolni.

bocsi a hosszú válaszért, ez ilyen kifejtősre sikeredett.

Remélem tudtam segíteni

Üdv.

2016. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!