Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a számítógépemnek?

Mi a baja a számítógépemnek?

Figyelt kérdés

Nos. Egy éve vásároltuk a pc-t

Videókártya: Asus radeon R7 260X

Alaplap: GIGABYTE EX58-UD4P

Memoria:8gb Ram

Táp: ENERMAX NOISETAKER EG495AX-VE(W)

Már az elején játék közben, vagy erőssebb program futtatása közben lefagyott( megált a kép a hang beakadt és azt a hangot ismételgette ami a lefagyás pillanatába volt.) De 2 hóbapja ez rosszabb lett. Bekapcsolás után röktön lefagyott, újraíndítottam, megint lefagyott, újraíndítottam, beléptem egy játékba megint lefagyott és aztán amikor a gép már fél óraja működött már nem fagyott le. 2hete rákötöttem egy plusz HDD-t mert az alap elég gyenge. Azóta még durvább, már bootolás közben is lefagy, és ahogy újraíndítom a gépet megint lefagy, vagy magától alvó allapotba rakja magát használat közben. Már használhatatlan a gép. Szerintetek melyik alkatrész a ludas? És miért? Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 3. 12:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Én a tápra gyanakszom de hogy mehetnék vele biztosra. A régi gépem tápját próbáltam rákötni de bootolás közben leáll a gép gondom mert nem bírja el a táp a konfigot.
2016. nov. 3. 12:24
 2/15 anonim ***** válasza:

Én egy erős odds-ot adok a tápnak.

De ez lehet alaplap is, memória is, hangkártya is, videó kártya is.

Tusom, most mindent mindent mondtam és semmit sem. A táp azért gyanús, mert rátettél még egy fogyasztót és rosszabb lett.

A többit meg próbálgatással nézném meg. Egy jól működő géppe beletenném a fent említett alkatrészeket (persze az alaplapot nem) és kipróbélném melyik hibázik.

2016. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Na basszus! Nem is ittam még, de írni már nem tudok! :D
2016. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Brenya ***** válasza:
Így elsőre a táp gyanús. Ki kéne cserélni mielőtt nagyobb gond lenne.Garancia???
2016. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs garancia, és az a baj hogy a régi gépem DDR2-es ez pedig 3-as. Köszi hogy segítetek. Esetleg ha belenéznék a tápba megtudhatnék valamit?
2016. nov. 3. 12:33
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja és milyen tápot javasolnátok ha az a baja? 10000ft körül lehet kapni?
2016. nov. 3. 12:34
 7/15 anonim ***** válasza:
olcsónak fsp hexa+ 400w.
2016. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szétszedtem a tápot, erre lettem figyelmes.Ez természetes? [link]
2016. nov. 3. 12:48
 9/15 Lajos54 ***** válasza:

A magasabb feszültségen működő alkatrészek vonzzák a port. Ez főleg a régebbi katódsugár csöves tévéknél és monitoroknál volt jól látható.

Esetleg érdemes lenne kipróbálni, hogy minden nélkülözhető egységet kiiktatni, csak ami feltétlenül kell a gép elindulásához, az kapjon tápot. Ha így működik, akkor a tápegység a ludas. Persze csak akkor, ha "amúgy" működik, csak a terhelést nem bírja.

2016. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ma veszek egy tápot és beletörődök, hogy jó lesz, vagy nem. De lépni kell mert 2hete használhatatlan a gép még internetezni sem lehet vele mert magától leáll.
2016. nov. 3. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!