Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyibe kerül egy nagyon...

Mennyibe kerül egy nagyon alap megfigyelő rendszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy telkünk néhány tyúkkal, és napközben nem nagyon tudunk ott lenni. Úgy néz ki, hogy ez elterjedt a faluban, mert ma már 2 tyúkkal kevesebb volt. Szeretnék valami alap térfigyelő rendszert összehozni. Nagyjából arra gondoltam, hogy mozgásérzékelőre kötök egy kamerát, aztán elküldi neten, hogy ki megy be a telekre. Valami olyasmi kellene, ami bírja a fagyot, illetve felismerhető képet csinál. Tudtok ajánlani valamit, esetleg mondani árkategóriát, hogy mennyiből jön ki egy ilyen?



2016. nov. 3. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Rendes biztonsági kamera 30 ezer körül kezdődik. Kültéren kell hozzá ház (esetleg fűthető), ami szintén 20-30 ezer. Megér ennyit pár tyúk?
2016. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát tudod a tyúkokkal kezdődik, aztán folytatódik a melléképületek tartalmával, utána meg a ház tartalmával... Nagyjából arról van szó, hogy öreganyám kórházban van, aztán addig mi etetjük a tyúkjait. Ma este feltűnt, hogy 2 nincs meg, illetve az egyik melléképület ajtaja nyitva volt, pedig emlékszem, hogy bezártam. Jó lenne rajta kapni a tolvajt, mert már nem az első eset a faluban, hogy eltűnnek dolgok. Mástól fél millás fűnyíró traktort vittek el, úgyhogy mi eddig még olcsón megúsztuk.
2016. nov. 4. 05:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Az nem megoldható, hogy megveszem az elektronikát, aztán csinálok neki fából egy burkolatot, meg ahova néznie kell, oda egy plexis részt? Jó lenne, ha nem lenne feltűnő, hogy ott kamera van, mert úgy nagyobb az esély, hogy belefutnak, meg hogy nem maszkban mennek be.
2016. nov. 4. 05:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Fából is lehet a burkolat, de a hideg akkor sem kedvez neki. Másik probléma, hogy mivel gondolom éjszaka surrannak be, vagy világítás kell a megfigyelt területre, vagy infrás kamera kell, különben senki nem lesz felismerhető a felvételen.

Legjobb, ha árajánlatot kérsz egy erre szakosodott cégtől.

2016. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Világítás lesz, úgyis akartunk mozgásérzékelős villanyt arra a részre, ahol a kamera lesz. Én úgy nézem -30°C-ot írnak az alap dóm kamerákra, szóval talán mégiscsak jobb lesz, ha veszek inkább egy olyat, minthogy nekiálljak magam megtákolni. 30 alatt úgysem hozza ki senki. Az adattárolás részét meg tudom oldani magam is, ahhoz értek.
2016. nov. 6. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!