Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi miatt droppolhat az fps?

Mi miatt droppolhat az fps?

Figyelt kérdés

Pár játékban előfordul olyan, hogy egy pár mp-re vagy valamikor be is áll egy alacsony fps-re a játék, ha zenét hallgatok alatta, akkor az egy nagyon kicsit de hallatszik hogy akad. Várok kicsit, leszoktam Alt+Tabozni és utána jó lesz. Ez mitől lehet?

Mondok példát azért. Witcher 3: 60fps megvan, pár perc múlva lemegy 50-55re kb UGYANAZON a helyen úgy hogy semmit nem csináltam. Vagy mikor megnézem térképet majd elteszem, akkor ledroppol 35fpsre kb. Ilyenkor ujra megnyitom a térképet majd elteszem és helyre áll az fps.

World of Tanks: Van 125fpsem Vsync nélkül egy csatában, de valamikor ledroppol 60-ra vsync nélkül persze és látom hogy kicsit szaggatottan megy a kamera. Pedig 60 körüli fpsen szaggatni azért durva.

De van még játék amiknél hasonlóak a droppok.


Alaplap: Asrock fatal1ty z97 killer

Videokari: MSI GTX 970 4gb oc

Proci: i7 4790K

Ram: 1db 8GB Geil Evo Potenza 1600MHz

Táp: FSP raider 550w silver80+


Ramból 2db ugyanolyan volt csak az egyik ramot kikellett venni, mert valamiért nem akart elindulni a gép tőle.

Processzor hőfoka terhelés alatt 50 max 55 fok ami szerintem nem sok. GPU hőfoka 60-70 lehet kb ugye ez jobban melegszik.

Ram nem telik be, bőven van még szabad kapacitása.

Táp, alaplap belett vizsgáltatva még anno azok is jók.


Én amúgy a ramra tippelnék de csak azért mert nem tudott elindulni anno vele a gép az egyikkel.



2016. nov. 5. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
aránytalan konfig elégé . ilyen proci mellé ez a kis vacak kártya..
2016. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát azért nem mondanám kis vacak kártyának. Jó ez, nekem megfelel ehhez a procihoz. Majd pár év múlva biztos egy jobbat is veszek de most erre futotta.
2016. nov. 5. 18:46
 3/6 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
92%

#1 Ja GTX970 annyira vacak kártya. Besírok xd.


Kérdező: Lehet driver, táp, vagy vírus. válassz.

2016. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha ezek közül lehetne akkor inkább a drivert és vírust választanék, tápom az 1000% hogy jó. Átnézem drivereket meg csinálok vírusírtást. Ha javul valami biztos jelezni fogom itt, ha nem akkor is. :D
2016. nov. 5. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
# 3 nem érezted az iróniát . De mit is várnék a magad fajta kocka vérszemet kap az ilyenre :D
2016. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
windows vagy driver reinstall . Ha alapból vírusos a gép és ellőtte nem volt vírus irtó ami megfogta akkor csak az újratelepítés oldja meg. Ez meg ilyen be beszélős mese hogy gyors rakok fel azt le irtom mivel az már a rendszerben károkat okozott amin a vírus eltávolítás sokat nem segít már .
2016. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!