Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik típusú merevlemez kell...

Melyik típusú merevlemez kell folyamatos írás, olvasáshoz?

Figyelt kérdés
Torrentezésre szeretnék vásárolni merevlemezt, és nem tudom, hogy melyik az ajánlott erre a célra. Asztali gépbe lesz behelyezve, és nem Nas meghajtóba. Érdekel a WD, és a Seagate merevlemez, és az azon belüli típusok. 4-6-8 TB-s. Előre is köszönöm mindenkinek.

#Merevlemez torrentezésre, asztali gépbe
máj. 24. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Márpedig szerintem a NAS vinyók lesznek jók neked (árban is..) mert a vannak még a megfigyelési rendszerhez tervezettek, de azok inkább olyan üzemre vannak, mint egy folyamatos és kb azonos adatmennyiséget rögzítő egység. Viszont torrentnél szeritnem kevésbé kiegyenlített a terhelés.

Pl: Seagate Ironwolf-ok között néznék körül és ott mondjuk érdemes megnézni mennyi garit vállalnak egyes szériára és megéri-e a felárat (úgy rémlik pro-ra többet).

máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Torrentezni bármelyiken lehet (nekem WD purple van, mert nagyon occsó volt) de ha boltban venném most én is inkább WD Red/Seagate Ironwolf közül válaszatanék.

De mindegyik SATA winyó megy desktop PC-ben, és általános felhasználásban alig észrevehető a különbség. De pl Raid tömböt nem fűzünk Surveillance winyóból.

máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nem volt bajom semmivel sem így otthonra/torrentre. Szóval én bármit tudok javasolni. Volt már wd purple (kamerákhoz javasolt), egyszerű asztali, nas-ba való, most egy wd gold megy. Mindegyiket 100/100-on vettem használtan, és azon is került ki tőlem, és ha minden igaz azon is állnak azóta is (családban maradtak).


Nem hiszem, hogy manapság ez még annyira számít 🤔

Már nem csak a saját tapasztalataimból mondom, hanem a tesztek alapján is. Régen még javasolták pl, hogy ne menjen idle-be a merevlemez, pörögjön folyamatosan, mert az indulások száma az számít... nem, már jóideje nincs ezzel se gond. Amikor csak lehet, akkor leállítom, mert 12W körül fogyaszt kb az idő 95%-ában feleslegesen (asszem 10 perc inaktivitás után megy idle-be nálam, ubuntu rendszer).


Igazándiból amit érdemes nézni, az hogy van egy nagy ilyen adatcentrum, és ők szoktak kiadni merevlemez élettartam statisztikákat, így az segít kiszűrni a hulladék típus/szériákat:

[link]

azt hiszem ők... meg biztos vannak rájuk hivatkozva még egyéb listák is.


Amit javasolni tudok még, hogy ha asztali gépben lesz melletted, akkor a zajhatás miatt a 7200rpm-eseket kerülném, amennyire lehet... 3,5" mindenképp; csendesebbek sokkal az 5400 rpm-esek.

Előnye még, hogy ha leállítod a merevlemez forgást, akkor 5400rpm-es gyorsabban újra olvashatóvá válik, előbb felgyorsul.


Főleg amúgy torrentezésre.. most gondolj bele: ezek bármikor pótolható adatok. Nem olyanok, mint a családi fotók és ilyesmik. Feleslegesnek tartom erre sokat költeni... én bármikor inkább vennék használt legolcsóbb 100/100-asat hardverapróról, mint az újat. Ha beszarna, hát vennék még egyet, akkor se járnék rosszabbul...

máj. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A torrentezéshez és folyamatos írás-olvasáshoz ajánlott merevlemez típusok közé tartoznak a "NAS" (Network Attached Storage) merevlemezek, mivel ezek kifejezetten tervezve vannak a folyamatos adatforgalomra és megbízhatóságra. Ezek a merevlemezek általában hosszabb élettartammal és megbízhatósággal rendelkeznek, ami fontos lehet a folyamatos adatátvitel során.


Ami a konkrét márkákat és típusokat illeti, mind a WD, mind a Seagate kínál NAS-kompatibilis merevlemezeket. Például a WD Red és a Seagate IronWolf sorozatok olyan merevlemezek, amelyek kifejezetten NAS rendszerekhez lettek tervezve, és jó választások lehetnek torrentezéshez.

máj. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4-es ez a válasz olyan, mint amit mesterséges intelligencia ír..
máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Akkor ha jól értelmezem a számomra megfelelő WD Red/ Seagate IronWolf. Wd Pruple nem? Arról is írták, hogy megfelelő. Egyébként a hanghatas nem zavar mert nagyon jól hangigetelt gépházam van. Jelenleg is egy 2TB 7200-as WD Blue van benne ami nyöszörgős, és olyan mint egy turmixgép, de nem zavaró a hangja. Ha leveszem a gépház oldalát, akkor már zavaró.
máj. 25. 23:34
 7/9 anonim ***** válasza:

A lila megfigyelőrendszerekhez van, azaz ott a folyamatosan érkező anyag kiírása a fontos, ha úgy nézem a kazetták helyett.

A blue és green között meg ugye az az eltérés hogy a blue az jobban teljesítmény orientált (a black meg még annál is jobban ) pl: gaming, a zöld az mondjuk napi 8 órás általános office vagy home környezet.

máj. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A HDD mozgó alkatrészeket tartalmaz, ezért lehet hangja, nekem a Toshiba P300 pl hangosabb mint a WD Purple de mind a kettő 100/100-as és működik rendesen.
máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Plusz van egy paraméter amivel lehet változtatni a csendesség/teljesítmény arányt.

Automatic Acoustic Management/AAM néven fut.

máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!