Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD X4 860k gyári hűtőjét...

AMD X4 860k gyári hűtőjét érdemes lecserélni egy FX8320 hűtőjére?

Figyelt kérdés

A 860k hűtője nagyon hangos, viszont olcsón hozzá tudok jutni az FX 8320 új gyári hűtőjéhez.

Jól gondolom, hogy mivel az egy 8magos processzort hűt, ráadásul rézcsöves, alacsonyabb fordulatszám mellett képes ugyanolyan hőmérsékleten tartani a procimat?

Ez a hűtő is lehűti kellően, de hangos, szóval most a Fő szempont, hogy a zaj legyen alacsonyabb.



2016. nov. 9. 22:01
 1/9 BM-Striker ***** válasza:

Egy fokkal jobb FX/Phenom hűtő, de egyik sem halk, mivel 7cm-es ventilator van benne.

Ha halkat szeretnél 92mm-es vagy nagyobb toronyhűtők között keresgélj inkább.


Ez pl jó lenne, ha valami olcsót szeretnél:

[link]

2016. nov. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 |Orfeusz| ***** válasza:
45%

Az összes gyári AMD hűtő alulméretezett, ezért hangos is. Egy nagyobb hűtő alacsonyabb fordulatszámon is tud működni, ezáltal halkabb is.

Ha 1500 fölött van (kb a reális ára), akkor inkább vegyél egy olcsóbb különállót.

2016. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hypno ***** válasza:
65%

Nem lennél sokkal előrébb.

A hőcsöves AMD hűtőkön gyárilag egy 70 mm-es 15 mm vastag ventilátor dolgozik úgy 6000-es maximális fordulatszámon.


Csendesebbé lehet varázsoni, de ahhoz le kell cserélni a ventilátort egy lassabb fordulatú 92 mm-es 25 mm vastag darabra.

Én pl egy Arctic F9 PWM-et választottam.


Az izgalmas része a dolognak, hogy miként aplikálod fel a bordára a ventit.

2016. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

#2

*Az összes gyári AMD/Intel hűtő alulméretezett, ezért hangos is.


Ez gyártótól független probléma(kivétel a wraith cooler, az teljesen korrekt, de meg is kérik az árát). Fel lehet hozni hogy te meg vagy elégedve a gyári intel hűtőddel, sosem volt vele gond, és így tovább - a teljes történethez hozzátartozik, hogy gyári órajeleken csak a nagyon olcsó amd-k hűtői hangosak, a réz magosakat zárt házban egyáltalán nem hallod.

2016. nov. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem amd x4 860k procim van, a gyári hűtő kb 8 órát ment és lecseréltem, mert féltem hogy felrobban :D 5000 feletti fordulaton pörgött... Vettem egy deepcool ice edge minit (az volt a legolcsóbb toronyhűtő kb. 3000-) és azóta halk a gép és a processzor is hideg, még amikor 100%-on megy akkor is.
2016. nov. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1700 Ft ért adják.. :D Azért gondoltam, mert alapjáraton nekem nincs bajom vele, nem olyan hangos, csak terhelés alatt, de akkor nagyon, főleg ha a szobába is meleg van. Egyébként nyitott házzal használom, az is sokat számít.

Csak gondoltam mivel azt egy nagyobb teljesítményű procira tervezték, ezért ennél nem is kellene annyira felpörögnie a ventinek.


A deep cool minit én is néztem, de páran írták hogy az is hangos lesz egy pár hét használat után, te tapasztaltál ilyet?


Most az ID coolingon gondolkozom, mert kb 400 Ft-al drágább mint a mini. Megfordult a fejembe a DP Gammaxx 200t is, 120-as ventivel, az 5000Ft de annyit már nem akarok rákölteni, hogyha az ID (3800 Ft) is megfelelően hűt, halk járás mellett.

2016. nov. 10. 08:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Körülbelül fél éve van meg az ice edge mini, és nem tapasztaltam semmi változást. Egy hátránya van, hogy 3 pines a csatlakozója...
2016. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ahogy néztem ebbe az arkategoriaban az összesnek 3 pines..
2016. nov. 10. 15:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2016. nov. 10. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!