Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SATA merevlemezre hogy kell...

SATA merevlemezre hogy kell feltelepíteni az xp-t?

Figyelt kérdés
Úgy halottam a BIOSOK nem ismerik fel a SATA meghajtókat és kell külön illesztőprogram! Most akkor hogy is kell?
2010. ápr. 29. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Be kell tenni a telepítő lemezt az optikai meghajtóba és követni a képernyőn megjelenő utasításokat. A BIOS és a SATA nincs összefüggésben, operációs rendszer nélkül meg nem lehet illesztőprogramot futtatni.
2010. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát én egy honlapon olvastam hogy a SATA merevlemezhez adnak egy mágneslemezt és azt kell betenni a telepítésnél.Rosszul irtam nem a BIOS hanem a telepítő nem ismeri fel a SATA merevlemezt. Várom a kommenteket
2010. ápr. 29. 11:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és nekem nem adtak olyan lemezt hozzá :S
2010. ápr. 29. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban így van. Laptopnál szívtam is vele mire rájöttem. Bele kell csak rakni a SATA driver-t a telepítő csomagba kézzel és kész is van az instant SATA Windows.

Vagy floppy-val megmutatni neki telepítés közben. De pl nekem már vagy 6 éve nincs ilyen meghajtóm :D.

No itt egy link: [link]

2010. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De én a merevlemezt és az alaplapot külön vettem! Akkor is rajta van a telepítőlemezén a driver?
2010. ápr. 29. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:

A BIOSban átállíthatod Compatibility módra a SATA meghajtód. Így lassabb lesz, de fel fogja ismerni.

Utána telepitheted az alaplapod cd-jéről a sata drivert, újrainditod a gépet, és visszaállitod normál módba.


U.I: Ezt nem ajánlom, de ez is egy megoldás. A legjobb a cdről, vagy floppyról felismertetni a win telepítővel a sata drivert, vagy pedig egy módositott telepítő cd-t készíteni, amiben benne van a driver.

Keress rá erre a programra: NLite

Ezzel be lehet integrálni a telepítő cdbe a drivert és ki is lehet írni cdre az egészet.

2010. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!