Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4K videók szerkesztéséhez...

4K videók szerkesztéséhez szeretnék asztali gépet, milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy DJI Phantom 4 által készített 4K-s videók vágásához, szerkesztéséhez szeretnék asztali gépet vásárolni. Használt gép is megfelelne, ha épp valakinek van eladó, vagy tudtok megbízható helyről használtan.

Avs és Sony Vegas programot használnék (esetleg, ha tudtok jobb programot ajánlani, arra is kíváncsi vagyok).

Milyen felszereltségű gép lenne a megfelelő és árban kb hol mozog?

Nincsenek nagy igényeim, ha várni kell a caching-re, akkor várok, viszont a szerkesztés előnézetét jó lenne, akadás mentesen követni több effekt és vágás esetén is. (Az ár lényeges szempont)

Köszönöm!



2016. nov. 18. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
oszt' mennyié' tesó?
2016. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a "választ", most már mindent tudok!
2016. nov. 18. 22:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel több irány felé lehet fejleszteni, ajánlani, tényleg jó tudni a rá szánt összeget.

Ehhez nem annyira a VGA teljesítménye kell, inkább processzor és memória. Minél több mag annál jobb. i7 6gen, de nem létkérdés hogy "K" legyen. 32GB ramtól felfele. SSD nem szereti a sok írást, ezért én RAMdisket használok, ami nagyságrendekkel gyorsabb is.

2016. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az infot. Árat ugye nem tudok mondani, mert nem tudom, hogy mennyiért mennek az effajta konfigok, vagyis eddig még azt sem tudtam, hogy mégis milyen cuccok kellenének bele, irreálisan magas vagy alacsony keretet pedig nem akartam írni, így csak egy igényt fogalmaztam meg. A lehető legjobb áron szeretnék hozzájutni egy ilyen géphez, viszont már nagyon rég "építettem" pc-t, nem tudom, hogy milyen hardverek és árak vannak manapság.
2016. nov. 19. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:
az a helyzet hogy egy ilyen igényeket kielégítő PC minimum 500k, és ebben még nincs benne a 4K-s monitor.
2016. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hu, az húzós. Lényegében a monitorra nem is lenne szükség, mert látni nem szükséges a 4k minőséget, csak szerkeszteni szeretném, arra pedig megfelelő lenne a fullhd-s tv-m. Esetleg olcsóbban, valami nem professzionális gépet nem lehetne össze tenni? Jelenleg fullhd-t vágok, két 2.1-es maggal, 3 giga rammal, egy kis, egyszerű laptopon. Nem mondom, hogy teljesen megfelel, de még elviselhető a sebesség. Ennyivel durvább hardver szükséges a 4k-hoz?
2016. nov. 19. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Négyszer annyi adat. De ha nem sietsz vele akkor nem kell ekkora vas. Azomban ha dekódolod, akkor lehet hogy a végeredményt akadozni fog. Mint a mikrolagok.
2016. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sietni nem sietek, ha több óra kell, amíg befejezi, nem probléma, viszont a végeredmény minősége lényeges szempont lenne.
2016. nov. 19. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:
4k-t szerkeszteni fullHD TV-n? na ne poénkodj... hogy a francba fogod látni hogy normális lett-e a kép? szerintem maradj a 1080p-nél, ha nincs zseton rendes 4k-s felszerelésre
2016. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!