Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné váltani GTX 1070-re?

Megérné váltani GTX 1070-re?

Figyelt kérdés

Ebben a modellben gondolkodtam el:

[link]


Jelenleg egy Asus R9 290X DirectCU II OC kártyám van. (Egy i5-4690 és 8GB RAM mellett). Persze, a maga szép kis 250-300W-os fogyasztásával és miegymás. Szépen teljesít, de pár játéknál gyengécskének tűnik már FHD-ban is.


Megérné komolyabban elgondolkodnom a váltáson szerintetek?


A válaszokat előre is köszi.



2016. nov. 18. 23:53
 1/7 anonim válasza:

Fogyasztás miatt igen, egyébként ez a kártya még teljesen jó a mai viszonyokat tekintve 1920.1080-as felbontáshoz.

Bár én mindig is nvidia-t vettem, most 970-em van és minden játéknál meg van az 50-60 közötti fps

2016. nov. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Szépen teljesít, de pár játéknál gyengécskének tűnik már FHD-ban is"


azért megnézném hogy nem e melegszik túl véletlen azoknál a játéknál mert ezek a kártyák ha elérik a 95c fokot akkor lefojtják a gpu -t azaz akár 400 -500 mhz-el is vissza veheti a gpu óra jelet ezáltal igen csak csökken a teljesítmény . Msi afterburnerrel monitorozd ki a gpu használatot meg a hőmérsékletet hogy rendben van e , ha nincs akkor egy erős videó kártya hűtés vásárlására sarkalnálak mert csak nagyon nyomott áron lehet eladni ezeket a kártyákat kb 50 ezer .. Ennek a kártyának full hd-ban maxon minden mai játékot vinnie kell !!

2016. nov. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


Ellenőrizni fogom a hőmérsékletet azzal a néhány címmel, aminél gyengélkedik. (Zömében egyébként idén megjelent, erős gépigényű játékoknál jön ez elő.)


Eladni nem tervezem egyébként. x) Nem szeretek túlzottan használt cuccokkal kereskedni. A "leselejtezett" alkatrészeimet általában vagy a testvéremnek, vagy a páromnak adom, ha megoldható és szeretnék.



Mások nézőpontjának is örülnék még.

2016. nov. 19. 00:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Kétségtelenül jobban muzsikálna, hiszen ezt a kártya már 1080p fölé van méretezve, így 1080p-n könnyen elboldogul szinte bármivel. Viszont azt nézve, hogy most se egy 20 éves irodai kártyád van, a befektetést nem feltétlenül éri meg meglépni. Van olyan rossz a teljesítmény számodra, hogy megéri 100+ ezer forintot kiadni érte? Ha igen, rajta. Ha nem, akkor inkább szokd meg.
2016. nov. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem cserélném még le, de persze nagyban függ attól is hogy mennyire vágna földhöz egy 150 ezres kártya, meg hogy egyáltalán mennyit játszol. A Vega kártyákat mindenképp érdemes megvárni ha ebben a szegmensben gondolkozol(vagy akár a következő NV kártyákat is, az egész Pascal sorozat gyakorlatilag egy kisebb Maxwell, pár kártyán gyorsabb memóriával, a plusz sebesség elsősorban a modernebb gyártástechnológiának köszönhető ~ a következő generációban valószínűleg nagyobb lesz az ugrás).
2016. nov. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
GIGABYTE GV-N1070G1 GAMING-8GD GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 G1 Gaming nagyon megéri a 137 949 Ft, ha nagy játékos vagy, és olyan játékokkal tolod mint a Titanfall 2. Én megbántam, hogy megvettem a GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5 vga-t, mivel ez már kevés a Titanfall 2 online 1080p ultrára, itt már csak a medium játszik 1080p-be.
2016. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó vétel.

[link]

2016. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!