Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet, hogy párát kapott a...

Lehet, hogy párát kapott a gépem? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap kint volt hagyba úgy 20 percre az erkélyen. Kb. +5C fok volt akkor. Miután behoztam a lakásba vártam úgy félórát mielőtt áramba helyeztem. Viszont azóta mintha lassabb lenne a gép és néha lefagy. Lehet, hogy valamelyik alkatrész megsérült a hideg miatt? Esetleg a RAM-ok vagy az alaplap? Ráadásul a gépháznak nincs is fedele mert elveszett még régebben. Gondolom így még jobban érte a párás levegő a belsejét.. Ha zárlat keletkezett volna, akkor elvileg be se kapcsolna gép jól gondolom? Viszont azóta furcsán viselkedig a gép. Mi lehet a gond? Köszi előre is!

2016. nov. 20. 05:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és azért volt kitéve az erkélyre mert portalanítást hajtottam végre biciklipumpa segítségével (egy youtube-ostól láttam ezt a modszert). Az nem okozhatott bajt neki?
2016. nov. 20. 05:04
 2/6 MGéza ***** válasza:
De, sajnos lehet, ugyanis a pumpa a szabad levegőből állít elő sűrítettet, ennek viszont van valamennyi páratartalma is. Ilyen időben amúgy is nagyobb volt rá az esély, hogy párás levegőt szívjon be odakint.
2016. nov. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, és azt kilehet esetleg valahogy deríteni, hogy melyik alkatrész sérülhetett? Vagy ilyenkor mindegyiket érinti ha baj van?
2016. nov. 20. 05:19
 4/6 MGéza ***** válasza:
Ha a hibajelenséget pára okozza akkor az olyan helyre jutott be ahol kicsapódott és nem tud elpárologni. Le kéne húzni a csatlakozókat és száraz helyen úgy hagyni 1-2 órára, remélhetőleg ennyi idő alatt nem oxidálódott még semmi.
2016. nov. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:
Mindenesetre a pumpás majom tanácsadònak üdvözletem küldöm. Nem véletlen találták ám ki a száraz páramentes sűrített levegős palackokat.
2016. nov. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha a hibajelenséget pára okozza akkor az olyan helyre jutott be ahol kicsapódott és nem tud elpárologni."


Például a vinyó belsejében, a lemezre kicsapódva tipikusan ilyen hibákat okozhat. Mivel ott csak pici szellőzőnyílás van, elpárologni is csak lassan tud.


Tedd a gépet pár napra meleg, száraz helyre, utána csekkold le újra.

2016. nov. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!