Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videó vágásra milyen gépigényű...

Videó vágásra milyen gépigényű laptopot ajánlotok? (1080p )

Figyelt kérdés

Üdv!

Már régebb óta foglalkozom videó vágással, csak sajnos sosem volt hozzá megfelelő gépem. Maga a videóim 1080P-s videók lennének (Sony Vegasban vágva), amelyekből elég profi kisfilmet szeretnék készíteni. Mivel alapból laptop vásárlása előtt állok, ezért most a vétel előtt ez nekem elsődleges célpont, hogy megfeleljen erre a célra. Ami fontos, hogy nem szeretnék rá rengeteget ölni, macbook meg ehhez hasonló messziről kilőve. Konkrétan nem is a pontos gép típus érdekelne, hanem mit vegyek figyelembe, proci, memória, ram és ehhez hasonlók .. nem kell fullos gép, viszont olyan sem, ami éppen csak elviszi, mondhatni alsóbb kategóriás.

FONTOS: ASZTALI PC kilőve

Előre is köszönöm szépen :)



2016. nov. 20. 22:55
1 2
 1/12 |Orfeusz| ***** válasza:
i7 processzor, lehetőleg HQ végű legyen benne. GPU kevésbé fontos, sok RAM jót tesz.
2016. nov. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és mondjuk egy i5-ös processzor már nem is elegendő bele? mert mondjuk i7-esnél mélyebbre kell nyúlnom a zsebembe, i5-ös viszont baráti
2016. nov. 20. 23:06
 3/12 A kérdező kommentje:
igen, a RAM-ot azt tudom, de szerencsére az bővíthető, úgy hogy azzal nem lenne gond .. köszönöm egyébként a választ :)
2016. nov. 20. 23:06
 4/12 anonim ***** válasza:
nem jó .. Videó vágáshoz mindenképpen kell a 4 mag laptopban meg csak i7 procik közül van valós 4 magos i5 -ből nincs .. tehát a választ megkaptad . Vagy i7 lapos amit írt a másik válaszoló vagy asztali .
2016. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 BM-Striker ***** válasza:

Mobil i5-ből van már valós 4 magos Skylake óta.


[link]

2016. nov. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bocs ezt nem tudtam .
2016. nov. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2016. nov. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) és még egy olyan kérdés, hogy ilyen 110 ezerig nem lehetne kihozni egy gépet? Vagy esetleg használtan lehet találni? 100 ezerig volna nekem megfelelő :/
2016. nov. 21. 20:05
 9/12 BM-Striker ***** válasza:

#8


100-ért ne is keress erős notebook-ot.

Legjobbak ami ennyiért kapsz 2./3 generációs i5-tel szerelt colos üzleti gépek.


Erős 4 magos notebook-ok(azok közül azok, amiknek hűtése megfelelő ő a egy 4 magos processzorhoz ) használtan 150 körül kezdőnek alsó hangon.

2016. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és kevesebb maggal, i5-ös procival lehetetlenség volna a videó vágás? mivel a mostani gépem egy semmi, 2GB ram, 1,7ghz, intel celeron, és azzal esélyem sem volt sony vegashoz, ezért ubuntun vágtam kdenlivel kín keservesen .. és ha még fel dobnál legalább egy 8-16GB-re a RAMot?
2016. nov. 21. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!