Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen magas a cpu...

Maka1234 kérdése:

Miért ilyen magas a cpu hőmérséklete?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy Intel q9400 as processzorom, és az lenne a problémám, hogy terhelésnél 90-100°C körül mozog, viszont alapjáraton 45-50C.


Konfigom: cpu: Intel q9400 (e5700 hütővel, sosem volt tuningolva eddig irodai gépben futott)

vga:sapphire hd 7790 1gb Dual x OC

ram: 2x2gb

Hdd : WD 250gb 64mb 7200rpm

alaplap: Asus P5g41T/m lx

táp: na igen ez egy no name 450w táp viszont hosszu ideje semmi problémám nemvolt még vele


A gépházba van egy plusz venti is ami kifele fujja a levegot. Teljesen tanácstalan vagyok, ujra lett pasztazva, BIOSt frissitettem. amikor 100C koul van nem fagy és nem lassul szóval nagyon érdekes.


2016. nov. 21. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert 72 fok felett tiltani kellene neki, de legalább is visszavenni.... Semmilyen körülmények között nem szabadna elérni ezt a hőfokot. Nyilván, ha a BIOS ban nincs kikapcsolva a védelem, akkor az a hőmérséklet fals adat.
2016. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval lehet nem jó a hőmérő benne?
2016. nov. 21. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt két dolog lehet. Valamiért nem jó a feszültség, vagy a proci, és ezért ilyen meleg. De ez azért nem opció egyenlőre, mert mivel a BIOS nem tilt, így valójában a hőmérséklet nem ennyi. A terheletlen hőmérséklet is kicsit magas, hűtő(gondolom gyári) rajta van rendesen?


Szét kellene nézni a BIOS-ban, a kritikus hőmérsékletet lentebb venni, ill amit meg tudsz nézni, hogy ott terheletlenül mit mutat. Ha védelem jó, akkor lelövi a gépet. Ha mégsem teszi, akkor nem jó a hőmérséklet visszajelzésed a windows felé.

2016. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen rögzítve és pasztázva van rendesen! Rendben, köszönöm akkor biosban körülnézek, csak tényleg nagyon érdekes mert eddig nemnéztem a hőmérsékletet és órákat GTA V ztem, most néztem és gta közben 102-105C t mutat, viszont a venti is nagyon pörög.
2016. nov. 21. 19:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a venti is pörög rendesen, akkor tényleg nézz szét :) Ha nincs bekapcsolva a védelem akkor bekapcs és normális( akár egy kisebb toronyhűtő rá) hűtő. Az majd lehűti a kedélyeket.
2016. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg annyir szeretnek kerdezni, hogy biosom belul hol talalom ezeket a beallitasokat? :)
2016. nov. 21. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés, mert minden lapon máshol van. Esetedben belépsz a BIOS-ba (F2, Del), azután az Advanced, Power, Tools menüben valahol. Pontos BIOS képet nem találtam róla, de este jobban lesz időm, ha addig nem találod meg akkor megkeresem.
2016. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!