Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen magas a processzor...

Miért ilyen magas a processzorom hőmérséklete?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy héttel ezelőtt szétszedtem a gépem, kitakarítottam a ventilátorokat, pasztáztam...stb. Tökéletesen jó volt minden pár napig, aztán jött az a bizonyos lelassulás, amikor rohadt magas a CPU hőmérséklete. Lejjebb vettem a procit 70%-ra, amíg ki nem derítem, hogy mi a baja. Tegnap tökéletesen ment 35-40 fokon egész nap. Most reggel első bekapcsolás után 20 perccel megint 55-58-ig felment 0 terheléssel konkrétan. Mi a tökömért van ez? Megkérdeztem mástól is, a pasztázást nem ronthattam el (küldött képeim alapján), a venti rendesen rajta van a procin, vírus meg nem hinném hogy lenne, mert a magas hőmérséklet akkor is jelentkezik, amikor amúgy a cpu használat 0-20% között van. Ötletek, hogy mi a teendő? (Gondolkodom az újrapasztázáson......)

2016. márc. 14. 13:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Megjegyezném: i3 2120-as prociról beszélünk. Nem kellene 85 fokon pörögnie.
2016. márc. 14. 13:10
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ronthattad el a pasztazast de azert ujra akarod pasztazni tok logikus szerintem pasztazni kene valoszinuleg tul sok rajta a paszta de az lehet hogy keves
2016. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dongaben ***** válasza:
Egy dolgot ronthattál el, ami hasonló hibát okoz. A régi paszta eltávolítása esetleg nem volt tökéletes...
2016. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben tiszta volt a procim felülete. Csak úgy tettem rá az új pasztát, amit osztálytársamtól kaptam (Neki eddig nem volt vele baja, tehát a paszta is jó)
2016. márc. 14. 13:52
 5/6 Dongaben ***** válasza:
OK! Én első alkalommal úgy jártam, hogy nem sikerült teljesen eltávolítani a régi pasztát...De, ha mindent jól csináltál, és a procihűtő bordázatát is kitakarítottad, akkor a hűtővel lesz valami gond...Figyeld, hogy nem áll-e le esetleg. Illetve nézd meg valamilyen CPU hőmérséklet mérő programmal a Windows-n kívül...
2016. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na sziasztok. A probléma megoldódott. Vagyis tudom már, hogy mi a baja. (függetlenül a válaszoktól jöttem rá - de köszi mindenkinek) A probléma mindössze annyi, hogy amikor láttam a gép belsejét menet közben, akkor éppen ment a proci venti. Franc se gondolta, hogy amikor láttam, akkor 10/10 alkalommal ment rendesen. Történt vele valami, ami annyit eredményezett, hogy nem feltètlen indult el a gép indításával. Sok véletlen kellett ahhoz, hogy egy hétig keressem a probléma gyökerét, míg a mai napon a szemem láttára nem indult el a venti első indításkor. Venti csere lesz. Köszi mindenkinek aki válaszolt! :)
2016. márc. 16. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!