Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sípol a számítógép?

Miért sípol a számítógép?

Figyelt kérdés

Van a gépembe 2x1GB ram, vettem egy 2GB-osat és mikor az egyikre kicseréltem elindulás után 3 egyformát hosszan sípol. Monitor, egér, billentyűzet nem válaszol. Régi ramokkal működik. Ha csak az uj ram van benne akkor is ugyan úgy sípol. valami ötlet?


Asrock 2.93GHz alaplap

Geforce 9600GT videókártya

2x1GB ram


2016. nov. 25. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert memóriákat általában úgy érdemes beletenni a számítógépbe, hogy követed 2 hatványait!


2, 4, 8, 16, 32, 64, stb...


...nos a más variációk is működhetnek, csak amint te is tapasztaltad okoznak néha egy kis fejtörést!

2016. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez egy nagyon bonyolult képlet. Ezért kérdést kiírni ? :)
2016. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
...jaaa és memóriavásárlás előtt érdemes megnézni a QVL-listát, ami az alaplap által támogatott memóriákat sorolja fel!
2016. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KecskeShajt újra! ***** válasza:
Ramhibát jelez. Esetleg az alaplap csak 1GB-os modulokat kezel, vagy hibása memória, egyébként hibásan írtad le az alaplapot, a 2.93GHz nem alaplap típus, hanem processzorsebesség.
2016. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én arra próbáltam utalni, hogy szépen leírod hogy az egyik rammal jó, és a másikkal nem. Ez után megkérdezed, hogy mi a baj. Hát ezen csak röhögni lehet. :)
2016. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a régi ramokkal minden oké, de ha az újat rakom bele akkor nem.
2016. nov. 25. 17:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nem tamogatott memoria tipust hasznalsz. Felmesz az alaplapod gyarto oldalara memory support list. Ha nem egyezik akkor ne csodalkozz :( Vagy memoria hibasak :( Mondjuk, hogy 1600 Mhz-s ramot nem tamogat az alaplapod vagy van ez a kites akarmi ram lehet, hogy olyant vettel :D
2016. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!